Левандовски развинти “белия балет” в триумф на немския футбол!

Борусия Дортмунд победи Реал Мадрид с категоричното 4:1 в първи полуфинален сблъсък от Шампионската лига. Домакините тотално надиграха гостите си от Мадрид и до голяма степен откриха пътя си към финала на „Уембли“SPORT.BNT.BG

На “Сигнал Идуна Парк” вестфаленци бяха пълни господари на терена, а в герой на мача се превърна полският нападател Роберт Левандовски.

Таранът развинти отбраната на “белия балет” и стана първият футболист, реализирал четири попадения на полуфинал в Шампионската лига.

Левандовски бе точен в 8-ата, 50-ата, 55-ата и от дузпа в 66-ата минута на мача. Кристиано Роналдо изравни за Реал в 43-ата минута след груба грешка на защитника Матс Хумелс.

За Борусия (4-2-3-1): Вайденфелер; Пишчек (83 – Гроскройц), Хумелс, Суботич, Шмелцер; Бендер, Гюндоган (89 – Шийбер); Блашчиковски (82 – Кел), Ройс, Гьотце; Левандовски;

За Реал Мадрид (4-2-3-1): Лопес; Рамос, Пепе, Варан, Коентрао; Алонсо (80 – Кака), Кедира; Модрич (68 – Ди Мария), Йозил, Роналдо; Игуаин (68 – Бензема)

жълти картони: Левандовски ; Кедира, Йозил, С. Рамос

главен съдия: Бьорн Куйперс