Фенербахче взе гол аванс срещу Бенфика в Истанбул

Фенербахче взе минимален аванс срещу Бенфика, след успех с 1-0 в първи полуфинален мач от Лига Европа,SPORT.BNT.BG

Двубоят на “Шюкрю Сарачоглу” започна с натиск на домакините и куп пропуски, като най-чистото положение беше греда на Муса Соу. В самият край на първото полувреме турците получиха право да изпълнят дузпа.

Ударът Кристиан от бялата точка обаче срещна греда. След почивката Фенербачхе отново доминираше и за трети път греда спаси Бенфика, този път след изстрел на Дирк Каут. Единствената чиста голова възмопжност за гостите беше в 53-ата минута, когато Николас Гайтан също уцели греда. Все пак по-активната игра на турския отбор даде резултат в 71-ата минута, когато Егемен Коркмаз реализира единственото попадение в мача.