Лудогорец се ядоса на Левски, изкара си го на Ботев (Враца)

Лудогорец отново е на върха в „А“ група. Шампионите си върнаха първата позиция, след като победиха категорично Ботев (Враца) 4:1 в своята среща от 24-ия кръг. „Орлите“ спечелиха двубоя още през първата част, когато вкараха и трите попадения. Първо точен бе Миро Иванов, последван от Димо Бакалов, а в самия край на първата час Мишо Александров вкара третото попадение. През втората част Иван Стоянов направи резултата разгромен, а Цветелин Тонев върна едно попадение за Ботев в самия край. Трите точки изпращат тимът от Разград пред Левски, който по-рано днес спечели Вечното дерби с 2:1,NOVSPORT.COM

Играчите на Ивайло Петев започнаха вихрено срещата и положенията пред вратата на Христо Митов заваляха едно след друго.  Голът не закъсня и в 19-ата минута разградчани ликуваха. Мирослав Иванов бе оставен непокрит при едно центриране на втора греда и нисичкият полузащитник я наниза във врата на гостите за 1:0.

Преднината на домакините бе удвоена в 29-ата минута. Димо Бакалов бе точен, след като получи добър пас от Шоко на границата на вратарското поле. Младият нападател на Лудогорец стреля страхотно, без да остави шансове на Митов за реакция и внесе спокойствие в отбора с това второ попадение.

Крахът за Ботев (Враца) бе пълен в самия край на полувремето. Шоко пусна добър пас към Кайсара, който стреля. Митов отрази неговия удар, но топката попадна на крака на Мишо Александров, който не сбърка пред опразнената врата – 3:0.

През второто полувреме тимът на Ивайло Петев влезе доста по-спокойно в двубоя. Без да се стреми много към попадението тимът на Лудогорец владееше топката и рядко даваше шансове на Ботев за атака.

В 66-ата и 70-ата минути „орлите“ бяха много близо до гола. Първо се откриха две поредни възможности за Иван Стоянов. Нападателят се озова сам до дясната греда, стреля първи път вратарят изби право в краката му. Играчът от Слиевн стреля отново, но този път топката се удари в гредата. После пък  Мишо Александров стреля на два пъти и отново стражът на Ботев бе на висота, за да спаси вратата си от 4-и гол.

До такъв обаче се стигна в 82-ата минута. Савич напарви фаул на границата на наказателното поле пред Христо Митов. Зад топката застана Иван Стоянов, който изпълни свободния удар прекрасно и не остави шансове на Митов за 4:0.

Гостите от Враца успяха да върнат поне част от достойнството си до края на мача. В една наглед спокойна ситуация Шоко и Голубович не се разбраха, кой да играе с топката. От грешката им се възползва Цветелин Тонев, който от легнало положение успя да добута топката в опразнената от сръбския страж врата – 4:1.

До края на двубоя до нов гол не се стигна и Лудогорец победи изразително с 4:0 Ботев Враца. Така шампионите се връщат на върха в „А“ група с актив от 57 точки , на две повече от втория Левски. Ботев Враца пък продължава да се бори за оставане в групата на майсторите. Тони Здравков и неговите момчета са на 11-о място с 21 точки.

13 Локо Сф 23 4 8 11 18:29 -11 20
14 Миньор Пк 23 4 5 14 14:36 -22 17

Тони Здравков

90+3′ Край на мача Край на мача в Разград. Шампионите от Лудогрец победиха категорично Ботев Враца с 4:1 и отново са лидери в А група
90′ 3 минути добавено време
84′ Гол ГОЛ ЗА БОТЕВ!!! В една наглед спокойна ситуация Тонев успя да се възползва от грешка на Шоко и Голубович и вкара почетно попадение за ботев
82′ Гол ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Иван Стоянов е точен от фаул. Играчът от Слиевн зпълни прекрасно свободен удар от границата на наказателното поле и не остави шансове на Митов
75′ Удар Страхотен пропуск на Кишада от границата на малкото наказателно поле
70′ Bнимание Нова геройска намеса на Христо Митов. Този път Мишо Александров стреля на два пъти и отново стражът на Ботев бе на висота и спаси вратата си от 4-и гол
66′ Греда Две поредни възможности за Иван Стоянов. Нападателят се озова сам до дясната греда, стреля първи път вратарят изби право в краката му. Играчът от Слиевн стреля отново, но този път топката се удари в гредата
65′ Удар Коконов се озова на добра позиция и стреля, но бранител успя да блокира удара
64′ Смяна за състезател влизащ в игра Николов заменя Илиев
64′ Смяна за състезател излизащ от игра Илиев излиза от игра
62′ Смяна за състезател излизащ от игра Миро иванов отстъпва мястото си
62′ Смяна за състезател влизащ в игра Иван Стоянов влиза в игра
55′ Смяна за състезател излизащ от игра Дяков отстъпва на Генчев
55′ Смяна за състезател влизащ в игра Генчев заменя Дяков
55′ Въпреки трите гола аванс Лудогорец не спира да атакува, четвърти гол така и не пада
49′ Удар Добър удар на Моци с глава, Митов обаче спаси
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45′ Край на мача Край на първата част. Всичко изглежда решено в двубоя в Разград, след като шампионите водят с 3:0
42′ Жълт картон Петър Петров получи жълт картон за фаул срещу александров
42′ Гол ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Мишо Александров прави резултата класически. Кайсара стреля, стражът на гостите изби право в краката на връхлитащият Алекснадров, кйто не сбърка за 3:0
36′ Кишада се озова сам в наказателното поле, стреля и бе на сантиметри от трето попадение, но кълбото профуча в страни от вратата
35′ Удар Миро Иванов опита да стреля без подготовка и прати топката високо в аут
33′ Смяна за състезател излизащ от игра Жайро отстъпи на Тонев
33′ Смяна за състезател влизащ в игра Тонев заменя Жайро
29′ Гол ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! “Орлите” вкарват второ попадение само за 30 минути. Този път Димо Бакалов бе точен, след като получи добър пас от Шоко на границата на вратарското поле
25′ Шоко проби отдясно и центрира остро към близката греда, където бранител на Ботев изчисти в корнер, но топката мина опасно близо до гредата.
22′ Удар След гола “орлите ” се засилиха Ернандес получи топката на дъгата и не намери на кого да подаде, реши да стреля към долния ляв ъгъл, но Митов улови.
19′ Гол ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Мирослав Иванов откри резултата в Разград. Абсурдно или не, “Шуменския Деко” бележи с глава, след като бе оставен непокрит при втора греда
15′ Удар Първа добра възможност за шампионите – Мишо Александро получи хубав пас от Кайсара в наказателното поле, но от 10 метра стреля високо над гредата.
10′ Лудогорец е по-активният отбор през първите 10 минути, но опитите за атака на вратата на гостите от Враца са неуспешни
1′ Начало на мача Начало на двубоя в Разград. Лудогорец е задължен да победи, след като Левски спечели Вечното дерби