Ботев се справи с Литекс и протегна ръка към Европа

Ботев Пловдив спечели важната битка с Литекс в борбата за разпределянето на квотите в Европа. „Канарчетата“ се наложиха с минималното 1:0 в срещата от 24-ия кръг на „А“ група, а единственото попадение бе дело на Иавн Цветков.  Двубоят бе доста интересен, въпреки, че не бе резултатен, а трите точки пратиха Ботев на третото място в класирането,NOVSPORT.COM

Първото полувреме на двубоя започна доста равностойно. Двата тима водеха битката в центъра на терена и рядко поглеждаха към двете врати. С оглед, важността на двубоя и двата отбора се стремяха да не допуснат гол, повече от колкото да вкарат.

Като цяло едва две-три ситуации през цялото полувреме могат да бъдат отличени, но и те едва ли могат да бъдат наречени сто-процентови голови възможности.

За Ботев, единствено Тодор Неделев можеше да се похвали с точен удар. Младият талант сам си проправи път през центъра и от границата на наказателното поле стреля, но Пиргов отрази удара му. От Литекс пък само защитникът Васил Божиков намери очертанията на „жълто-черната“ врата, но и тук изненада нямаше.

Втората част започна много вихрено за Ботев и играчите на Станимир Стоилов принудиха тези на Христо Стоичков да се приберат в собствената си половина. Само за няколко минути „оранжевите“ си изкараха три жълти картона в опитите си да спрат атаките на „канарчетата“

В 57-ата минута обаче нямаше какво да бъде направено. Мариян Огнянов подаде много добре в наказателното поле топката към Иван Цветков. Опитният нападател успя да се освободи от пазещия го футболист, след което хладнокръвно прати топката в мрежата зад Пиргов – 1:0.

След това попадение играта отново се изравни. Ботев върна играта в центъра, като атаките се редуваха пред двете врати. Все пак по-добрият отбор до края на мача остана Ботев Пловдив, но до второ попадение така и не се стигна.

Така „канарчетата“ спечелиха важния двубой за битката за третото място в „А“ група. Сега жълто- черните са именно на 3-ото място с актив от 50 точки, 2 повече от 4-ия ЦСКА. Литекс пък от своя страна е 5-и с 43 пункта.

5. Грънчаров
14. Минев Жълт картон
16. Иршак
71. Галчев
7. Огнянов Жълт картон
8. Неделев Смяна за състезател излизащ от игра Контузия или получаване на медицинска помощ
Христо Стоичков

90+3′ Край на мача Край на мача в Пловдив. Ботев победи минимално Литекс с 1:0, а единствения гол вкара Цветков
90′ 3 минути добавено време
89′ Смяна за състезател влизащ в игра Костов влиза в игра
89′ Смяна за състезател излизащ от игра Голмайсторът Цветков излиза
88′ Удар Удар от движение с левия крак на Цветков, но неточен
84′ Жълт картон Жълт картон за Йордан Христов
77′ Смяна за състезател влизащ в игра Цветанов влиза в игра
77′ Смяна за състезател излизащ от игра Ванжер излиза в игра
76′ Христов влиза в игра
76′ Смяна за състезател излизащ от игра Неделев излиза принудително
75′ Контузия или получаване на медицинска помощ Талантът на Ботев Тодор Неделев получи неприятно разтежение и трябваше да напусне игра
70′ Центриране Прострелно центриране в наказателното поле на Ботев, Ваюши обаче не успя да обработи добре топката
63′ Смяна за състезател влизащ в игра Дяков влиза в игра
63′ Смяна за състезател излизащ от игра Педро излиза от игра
62′ Смяна за състезател влизащ в игра Хасани влиза в игра
62′ Смяна за състезател излизащ от игра Жуниор излиза от игра
60′ Удар Опасен удар на Тодор Неделев от около 20 метра, отново Пиргов улови
59′ Жълт картон Минев спря много грубо Ваюши
57′ Гол ГОЛ ЗА БОТЕВ!!! Иван Цветков вкарва поредния си гол за “канарчетата”. Нападателят получи в наказателното поле успя да се освободи от пазещия го бранител и очи в очи с Пиргов не сбърка
54′ Жълт картон И Васко Божиков видя жълтия цвят на картона
51′ Жълт картон Жълт картон и за Георги Миланов
48′ Жълт картон Армандо Ваюши помучава жълт картон
47′ Удар Нетечен удар на Педро още в самото начало на полувремето
46′ Начало на второто полувреме
45+1′ Край на първата част. Без гол между Ботев и Литекс
45′ 1 минута добавено време на първата част
45′ Удар Ваюши центрира опасно от фаул, Жуниор стреля, но кълбото профуча в страни от вратата
42′ Жълт картон Мариян Огнянов спря много добра атака на Литекс, фаулирайки Ваюши
33′ Удар Добър удар на Неделев от разстояние, Пиргов отново лови
31′ Bнимание Илия Миланов се хвърли в краката на Огнянов в наказателното поле, играчът на Ботев поиска дузпа, но такава не бе отсъдена.
29′ Удар Добър удар и за Ботев. Тодор Неделев успя да си проправи коридор и да стреля от границата на наказателното поле. Илко Пиргов спаси
27′ Удар Божиков направи индивидуален пробив от над 50 метра, стреля, но ударът му бе спасен от Страховяк
20′ Интересен и двуостър мач се получава до този момент в Пловдив. Макар и да няма чисто голово положение, двата отбора показват много голямо желание за игра.
16′ Страхотна атака на Литекс. Миланов, Иса и Жунор успяха с 2-3 паса да стигнат до вратата на жълто-черните, но последният се забави и топката му бе избита в корнер
13′ Удар Спрокел стреля с глава, след като засече корнер, центриран от Мариян Огнянов, но неточно
8′ Bнимание Педро проби добре по лявото крило и пусна топката успоредно на голлинията, за негово съжаление нямаше играч в жълто, който да я засече
4′ Центриране Първа възможност за Литекс, Миланов центрира от корнер, но нито един играч в “оранжево” не успя да засече
1′ Начало на мача Начало на срещата в Плводив. Препълнени трибуни на “Колежа” и предпоставки за страхотен мач