Каква драма! Кристиано и компания напуснаха Шампионската лига

Секунди не достигнаха на Реал (Мадрид) да постигне чудо и да отстрани Борусия (Дортмунд) в полуфиналната среща – реванш от Шампионската лига.

Белия балет победи опонента си с 2:0, но след 4:1 в първия двубой напусна турнира. Възпитаниците на Жозе Моуриньо откриха резултата едва в 82-ата минута чрез резервата Карим Бензема. Месут Йозил проби по крилото и пусна ниско топката към наказателното поле, където най-съобразителен бе французинът. Имено бялата деветка асистира за втория гол три минути преди края на редовното време, дело на Серхио Рамос.

В оставащите седем минути домакините изцяло владееха инициативата, но така и не се добраха до трето решително попадение.

Съперник на Борусия (Дортмунд) за трофея в Лондон ще бъде ясен утре, когато Барселона посреща Байерн (Мюнхен). Има огромна вероятност финалът в английската столица да е изцяло немски, тъй като в първия мач баварският колос разгроми каталунците с 4:0.

Автор: Иван Атанасов