С човек по-малко Левски би Локомотив в Пловдив и оглави класирането (СНИМКИ)

Макар че игра с човек по-малко цяло второ полувреме, Левски спечели с минималното 1:0 визитата си на Локомотив в Пловдив от 25-ия кръг на „А” група и зае първото място в класирането, изпреварвайки с точка досегашния лидер и шампион Лудогорец, който обаче има с мач по-малко,NOVSPORT.COM

Двата отбора започнаха пределно мотивирани срещата на стадион „Локомотив” в парка Лаута, като още в седмата минута домакините успяха да пратят топката в мрежата. Това стана след грешка на започналия донякъде изненадващо сред титулярите на гостите бранител Йордан Милиев, която позволи на Даниел Георгиев да стреля силно от границата на наказателното поле. Ударът му затрудни сериозно Пламен Илиев, но стражът успя да го отрази, както и последвалата добавка на Абушев, но впоследствие Тимонов прати топката в мрежата му, макар че преди това бе отсъдена засада.

Повторенията обаче показаха, че такава е нямало и атаката на „смърфовете” е била спряна неправилно, защото Дъстли Мулдер покриваше. Така или иначе обаче играта продължи, а в 25-ата минута на срещата главният рефер Радан Мирянов я прекъсна, за да могат играчите да се освежат и да отпият по глътка вода в топлото време.

След това Левски постепенно овладя инициативата и натика Локомотив в собствената му половина. Вследствие на това се стигна напълно заслужено до попадение в полза на „сините”, което бе реализирано от Кристовао Рамос. Португалецът получи топката по десния фланг на атаката и успя да премине през двама бранители на домакините и да преодолее стража им с рязък удар по диагонала.

До края на полувремето нямаше повече опасности, но малко преди почивката Мартин Кавдански и Дъстли Мулдер се спречкаха край страничната линия и двамата получиха жълти картони. Това оказа влияние на двубоя, тъй като веднага след подновяването на играта холандският краен бранител на Левски фаулира грубо Диего и напълно заслужено бе изгонен за втори жълт картон. Малко по-късно домакинските фенове прекъснаха за кратко срещата, пускайки на терена димка, а веднага след това наставникът на гостите Николай Митов извади Жоао Силва и го замени с Владимир Гаджев.

Този ход даде резултат и Локомотив не можа да се възползва от своето числено предимство, а контраатаките на „сините” вещаеха опасност, тъй като на върха на атаката заигра бързоногия Гари Родригес. Полузащитниците на Левски пък не позволяваха на „черно-белите” да се настанят в половината на столичани и принудиха наставникът на пловдивчани Стефан Генов да опита освежаване на играта с промени в тактическата постройка.

Той го стори и в последните 10 минути дори заигра с трима в отбрана, заменяйки Кирил Котев с Четин Садула, но колегата му Николай Митов на свой ред затвори играта и пусна в игра Димитър Везалов на мястото на Рене Михелич. В края на срещата пък голмайсторът в нея Кристовао Рамос поиска смяна и излезе накуцвайки, но това не наруши баланса в строя на „сините” и те взеха това, за което бяха дошли, а именно трите точки.

13 Ботев Вр 24 5 6 13 14 : 39 -25 21
14 Миньор Пк 25 5 5 15 19 : 40 -21 20

Николай Митов

90+4′ Край на мача Край на мача! Левски спечели с 1:0 визитата си на Локомотив в Пловдив, макар че игра с човек по-малко цяло второ полувреме!
90+3′ Ключова намеса на Ромен Ели, който спря Кавдански и изчисти в корнер, а след него защитата на Левски се справи и “сините” печелят срещата.
90+2′ Домакините опитват да изненадат “синята” отбрана с центрирания, но това не се получава.
90′ Четири минути добавено време на срещата.
89′ Жълт картон Запрян Запрянов получава жълт картон за реплика към съдията.
88′ Удар Маламов опитва удар от дистанция, но топката минава далеч над вратата на Пламен Илиев.
86′ Смяна за състезател влизащ в игра Португалецът е заменен от бившия играч на „смърфовете” Илиян Йорданов.
86′ Смяна за състезател излизащ от игра Кристовао Рамос иска смяна, явно е получил контузия.
85′ Жълт картон Христо Златински пада на границата на наказателното поле, но вместо нарушение, реферът показа жълт картон за симулация на капитана на домакините.
83′ Смяна за състезател влизащ в игра Бранителят Димитър Везалов заменя офанзивния халф Рене Михелич.
83′ Смяна за състезател излизащ от игра Още една дефанзивна промяна в отбора на Левски.
81′ Жълт картон Костадин Марков си изкара жълт картон.
80′ Смяна за състезател влизащ в игра На мястото на Кирил Котев влиза Четин Садула.
80′ Смяна за състезател излизащ от игра Атакуваща смяна в състава на Локомотив.
79′ Bнимание Кирил Котев стреля опасно с глава, но Пламен Илиев се разтегна максимално и изби в нов ъглов удар.
78′ Михелич фаулира Маламов в средата на терена, а след центрирането се стига до корнер в полза на “смърфовете”.
75′ Удар Хубав рейд на Влади Гаджев от ляво му освободи пространство за изстрел и той стреля добре, но Господинов спаси.
73′ Гаджев изпълни несериозно свободния удар и прати топката в трибуната с гостуващата агитка.
72′ Кавдански спря с цената на нарушения връхлитащия към наказателното поле Родригес.
70′ Центриране Запрянов опитва центриране още с първото си докосване до топката, но Рамос го блокира и чисти в корнер. След него не се стига до нищо опасно.
69′ Смяна за състезател влизащ в игра Владислав Мирчев напуска, на негово място влиза Запрян Запрянов.
69′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в отбора на Локомотив.
68′ Центриране Пловдивчани изнасят бързо топката и на свой ред достигат до изпълнение на корнер. Гаджев обаче е най-съобразителен в наказателното поле и чисти в тъч.
68′ Удар Гаджев стреля от далеч, топката рикошира в тялото на „черно-бял” бранител и излиза в корнер. Нищо опасно след ъгловия удар.
66′ Центриране Маламов центрира, но Ели избива топката и дава началото на “синя” контраатака. Гари Родригес обаче бива изпреварен.
63′ Bнимание Гаджев изведе с далечен пас Гари Родригес, но вратарят на Локомотив напусна пределите на наказателното си поле и успя да избие топката.
61′ Контузия или получаване на медицинска помощ Далечен удар на Христо Златински. Пламен Илиев лови. Междувременно Йордан Милиев падна на земята и има нужда от лекарска помощ.
59′ Засада Локомотив все още не успява да се възползва от численото си предимство. Засада на Гари Родригес.
56′ Жълт картон Рене Михелич задържа за фланелката Даниел Георгиев в средата на терена и закономерно получава жълт картон.
55′ Центриране Старокин и Гаджев направиха добро двойно подаване по левия фланг, но центрирането на крайния бранител не затрудни вратаря на домакините.
54′ Засада Влади Мирчев е в положение на засада.
52′ Смяна за състезател влизащ в игра Така на мястото на Жоао Силва се появява Владимир Гаджев.
52′ Смяна за състезател излизащ от игра Мачът е подновен. Николай Митов реагира на червения картон на Мулдер и вади от игра единствения си нападател, заменяйки го с халф.
50′ Bнимание Мачът е прекъснат заради димка, хвърлена от домакинските фенове, която затруднява видимостта на терена.
50′ Центриране Гари Родригес напредна отляво и центрира, но Господинов овладява топката.
47′ Втори жълт картон и съответно червен Дъстли Мулдер извърши безумно нарушение срещу Диего край страничната линия и получава втори жълт картон. Левски ще доиграе мача с човек по-малко!
46′ Смяна за състезател влизащ в игра На мястото на Тимонов се появява Георги Стефанов.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Една смяна в редиците на домакините.
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+2′ Край на мача Край на първото полувреме! Левски се оттегля на почивка с гол аванс при визитата си на Локомотив в Пловдив.
45′ Две минути добавено време на първата част.
43′ Златински проби през центъра, но бе спрян от Ангелов. После Абушев пробва шут по диагонала, но той бе блокиран.
42′ Жълт картон И двамата получават жълти картони.
42′ Жълт картон Мулдер и Кавдански се сдърпаха край страничната линия.
40′ Въпреки попадението, гостите от София продължават да са по-активни на терена.
38′ Гол ГООООЛ! Левски повежда в резултата с 1:0 след отличен индивидуален рейд на Кристовао Рамос. Португалецът овладя една топка по дясното крило и премина през двама бранители на Локомотив, след което прониза от малък ъгъл Господинов.
37′ Опит за дълъг пас на Ангелов към Рамос. Господинов излезе и пресече подаването.
36′ В последните десетина минути гостите овладяха инициативата, но засега “черно-бялата” отбрана се справя.
35′ Атаката на Левски продължава. Топката попадна у Родригес, ударът му рикошира в играч на Локомотив, но после Господинов се намеси и улови.
33′ Михелич е фаулиран на около 30 метра от вратата на Господинов. Жоао Силва изпълнява, но топката спира в стената от играчи на Локомотив.
32′ Удар Велев напредна през центъра и точно пред наказателното поле подаде към непокрития Михелич, чийто удар бе твърде слаб и попадна точно в тялото на вратаря на домакините.
29′ Три поредни нарушения в средата на терена, след последното Левски подема атака, но двойното подаване между Рамос и Мулдер не се получи.
27′ Освежаването засега не дава резултат. Напротив – темпото на игра спадна.
25′ Реферът прекъсва мача, за да могат двата тима да отпият по глътка вода и да се освежат.
25′ Мачът все по-често е накъсван от нарушения в средата на терена. Сега Йордан Милиев падна на земята, след като бе ударен в лицето от топката.
22′ Гостите владеят топката, но чрез своите бранители, като на два пъти я върнаха към вратаря Пламен Илиев.
20′ Центриране Центрирането на Михелич не бе добро, както и опитът за контраатака на Локомотив.
19′ Безсмислено нарушение на Диего край страничната линия дава възможност на Левски да изпълни пряк-свободен удар.
18′ Удар Многоходова атака на Локомотив Пловдив приключва с колкото далечен, толкова и неточен шут на Мирчев.
16′ Гари Родригес извършва фаул в атака, след като иначе добре се вряза в наказателното поле на домакините, но си поведе дълго топката и тя му бе отнета.
15′ Двуостра игра в първия четвърт час на срещата. Тя обаче често е накъсвана от нарушение и двата тима нямат чисти голови положения.
13′ Пламен Илиев изрита силно напред една топка и изведе Гари Родригес зад отбраната на Локомотив, но холандецът игра с ръка и атаката на Левски бе спряна.
11′ Удар Сега Диего пробва своя късмет с далечен изстрел, но той бе много неточен.
10′ Удар Първа добра възможност за Левски. Рамос центрира отдясно, Силва спря топката и я пусна към Станислав Ангелов, който от границата на наказателното поле стреля, но Господинов спаси.
10′ Рамос спря топката с ръка, след което изрази недоволство срещу отсъждането на рефера и бе предупреден устно от Радан Мирянов.
9′ Орлин Старокин се впусна в атака, ала бързо бе спрян с нарушение от Рангел Абушев.
7′ Засада След грешка на Милиев се стигна до мощен шут на Даниел Георгиев, който бе отразен с мъка от Пламен Илиев, след което бе отсъдена засада. Повторенията показаха, че такава нямаше и падналият в последствие гол на Локо (Пд) е бил редовен.
6′ Центриране Рамос напредна и центрира отдясно, но топката бе твърде силна за Жоао Силва.
5′ Контузия или получаване на медицинска помощ След центрирането не се стигна до сериозна опасност, но Костадин Марков има нужда от лекарска помощ.
4′ Първи ъглов удар в срещата. Той е в полза на Левски и е в ляво от вратата на Локомотив.
3′ Опит за контраатака на Левски, спряна от недобро овладяване на топката отстрана на Рене Михелич.
2′ Центриране Потърпевшият Тимонов центрира, но отбраната в синьо се справя и чисти топката в тъч.
1′ Станислав Ангелов спря непозволено Тимонов в средата на терена и Локомотив ще изпълни свободен удар.
1′ Начало на мача Първият съдийски сигнал на варненеца Радан Мирянов дава начало на срещата!
0′ Двата тима излязоха на терена с тениски в подкрепа на Иван Серафмов Замярски, който се нуждае от помощ, тъй като страда от остра левкемия. Всеки, който иска да помогне на Иван, може да изпрати СМС на кратък номер 17777 с текст: DMS IVAN.
0′ Слънчево и топло е времето в Пловдив, отлични предпоставки за един качествен мач!