Славия удари Миньор на „Армията”, бездарен съдия развали мача (СНИМКИ)

Славия се наложи над Миньор с 4:2 в мач от 25-ия кръг на родната „А” група „News7 футболно първенство”. Двубоят се игра на стадион „Българска армия” в столицата, а и шестте попадения в срещата паднаха през второто полувреме. В края на първата част, която завърши при нулево равенство, наставникът на „белите” Велислав Вуцов се скара на главния съдия, който при първата удобна възможност през второто полувреме даде спорна дузпа за „белите”, от която бе дадено и началото на победата на Славия. Мирослав Антонов реализира от бялата точка за 1:0, а след това два гола отбеляза Галин Иванов, а едно попадение вкара Тодор Янчев. Петър Петров върна един гол за Миньор в 81-ата минута, а в добавеното време Богомил Дяков си отбеляза автогол, като по този начин бе оформено и крайното 2:4. Най-фрапиращата ситуация в мача пък бе в последните минути на двубоя, когато футболистът на Миньор Нджой, който изрази претенции за неотсъдена дузпа, блъсна рефера в гърдите, но получи само жълт картон за това свое действие,NOVSPORT.COM

Още в 3-ата минута на двубоя Галин Иванов прати кълбото в мрежата на Миньор, но попадението не бе зачетено заради засада на футболиста на „белите”. Последваха две отлични възможности – една за Миньор и една за Славия. Първо „чуковете” имаха отличен шанс да открият резултата – Александър Александров проби в наказателното поле на Славия, елиминирайки Георги Петков с подаване към Томислав Павлов, чийто удар обаче беше много слаб и защитата на Славия изби пред голлинията. „Белите” пък можеха да отбележат само минута след това, когато Галин Иванов проби мощно през центъра на защитата на Миньор, преодоля и вратаря, но избяга прекалено встрани и върна топката към Радослав Димитров, който стреля по земя покрай дясната греда.

Малко след това Галин Иванов отправи удар, но топката не попадна в очертанията на вратата, а изстрел на Чавдар Янков пък бе блокиран. Даниел Златков също имаше шанс да отбележи за столичния тим, но ударът му с глава не намери рамките на вратата. В 17-ата минута Галин Иванов проби и отправи силен шут от фронтална позиция, но защитник на Миньор блокира с ръка. Съдията прецени, че действията на футболиста в “жълто-черно” са неволни и играта продължи.

В средата на първата част Димо Атанасов центрира прострелно отляво, а след това Мацуй отправи страхотен ножичен удар от въздуха, но топката премина над напречната греда. До края на първата част Чавдар Янков имаше нова възможност да отбележи, но ударът му с глава не попадна в рамките на вратата, а след това Галин Иванов стреля право в ръцете на Пейков.

В добавеното време на първата част Ливраменто получи удар при въздушен двубой и падна на тревата, но реферът не даде дузпа, каквато поиска яростно Велислав Вуцов.

След като бе обявен краят на първата част, наставникът на “белите” навлезе на терена, за да иска обяснение от главния съдия, който обаче не реагира изобщо и не го изгони.

Второто полувреме стартира отлично за отбора на Славия, който достигна до три гола в рамките само на четири минути. В 48-ата „белите” получиха правото да изпълнят дузпа – Галин Иванов сякаш бе закачен от Виктор Райчев и много лесно се строполи в наказателното поле, а съдията моментално посочи бялата точка. Зад топката застана Мирослав Антонов и отбеляза.

Само минута след това „белите” поведоха с 2:0. Боян Пейков излезе неразчетено при разбъркване в наказателното поле и Галин Иванов с прецизен удар покрай него в горния ъгъл покачи на 2:0. В 52-ата минута авансът на Славия стана класически – Мирослав Антонов успя да пробие в наказателното поле, останал очи в очи с вратаря, след което подаде веднага към Галин Иванов, който на празна врата отбеляза за 3:0.

Малко след като изтече час игра резултатът стана 4:0. Тодор Янчев беше оставен напълно непокрит във вратарското поле и засече в мрежата с глава центриране отляво. В 65-ата минута Миро Антонов стреля от границата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Пейков. Последва неточен изстрел на Галин Иванов, а в 74-ата минута Миньор пропусна отлична възможност да върне един гол, след като Петър Петров нанесе удар от въздуха във вратарското поле, но кълбото срещна тялото на бранител на Славия.

Миньор все пак върна един гол в 81-ата минута, когато резервата Нджой центрира отляво, а Петър Петров спря топката на точката за изпълнение на дузпа и с плътен удар с левия крак не остави никакви шансове на Георги Петков. В 83-ата минута Нджой падна в наказателното поле след шпагат на Даниел Златков. Реферът не посочи бялата точка, след което футболистът на Миньор блъсна съдията, който не посмя да го изгони, а му показа само жълт картон.

Малко след това Петър Петров шутира фалцово от свободен в горния десен ъгъл, но Георги Петков с блестящ рефлекс избива в ъглов удар. В добавеното време на двубоя резултатът стана 2:4, след като Богомил Дяков си отбелязва автогол. Нджой проби отляво и центрира прострелно, а играчът на Славия неволно засече топката в собствената си врата.

След поражението Миньор остава с актив от 20 точки, като се намира на 14-ата позиция. Славия е на 7-ото място с 35 точки.

13 Ботев Вр 24 5 6 13 14 : 39 -25 21
14 Миньор Пк 25 5 5 15 19 : 40 -21 20

Събития

90+3′ Край на мача Край на срещата. Славия печели срещу Миньор (Перник) с 4:2.
90+1′ Автогол ГОООЛ! 2:4! Богомил Дяков си отбелязва автогол. Нджой проби отляво и центрира прострелно, а Дяков неволно засече топката в собствената си врата.
90′ Три минути добавено време.
86′ Удар Петър Петров шутира фалцово от свободен в горния десен ъгъл, но Георги Петков с блестящ рефлекс избива в ъглов удар.
83′ Жълт картон Нджой падна в наказателното поле след шпагат на Даниел Златков. Реферът не посочи бялата точка, след което футболистът на Миньор блъсна съдията, който не посмя да го изгони, а му показа само жълт картон.
81′ Гол ГОООЛ! Петър Петров бележи попадение за Миньор. Резервата Нджой центрира отляво, а Петър Петров спря топката на точката за изпълнение на дузпа и с плътен удар с левия крак не остави никакви шансове на Георги Петков.
75′ Смяна за състезател влизащ в игра Тодор Колев се появява на терена.
75′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Славия. Галин Иванов напуска.
74′ Bнимание Петър Петров изпуска 100%-ова възможност. Негов удар от въздуха във вратарското поле срещна тялото на бранител на Славия.
73′ Страхотен извеждащ пас на Боян Пейков към Петър Петров, но Радослав Димитров с тяло му попречи да излезе сам срещу вратаря.
72′ Смяна за състезател влизащ в игра Стефанов влиза.
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Томислав Павлов излиза.
71′ Удар Неточен изстрел на Галин Иванов от дъгата на наказателното поле.
66′ Наставникът на Славия Велислав Вуцов изисква от своите футболисти да вкарат поне още два гола, показвайки шест пръста.
65′ Удар Шут на Миро Антонов от границата на наказателното поле, топката попада право в ръцете на Пейков.
63′ Смяна за състезател влизащ в игра Богомил Дяков се появява на терена.
63′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за Славия. Тодор Янчев напуска.
61′ Гол ГОООЛ! Славия повежда с 4:0. Тодор Янчев беше оставен напълно непокрит във вратарското поле и засече в мрежата с глава центриране отляво.
57′ Удар Александров се откъсна на стрелкова позиция в наказателното поле, направи движения вляво и шутира с левия крак над напречната греда, вместо да комбинира с нахлулия от втора позиция Петър Петров.
56′ Удар Миньор можеше да върне един гол, но Александров стреля много слабо с глава в ръцете на Георги Петков.
55′ Смяна за състезател влизащ в игра Здравко Лазаров влиза в игра.
55′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна и за Славия. Ливраменто излиза.
54′ Смяна за състезател влизащ в игра Софрониев влиза.
54′ Смяна за състезател излизащ от игра Още една смяна за Миньор. Ивайло Стоянов излиза.
53′ Смяна за състезател влизащ в игра Нджой влиза в игра.
53′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на обезверения Миньор. Йорданов напуска.
52′ Гол ГОООЛ! 3:0 за Славия. Мирослав Антонов успя да пробие в наказателното поле, останал очи в очи с вратаря, след което подаде веднага към Галин Иванов, който на празна врата отбеляза за 3:0.
49′ Гол ГООЛ! 2:0 за Славия. Боян Пейков излезе неразчетено при разбъркване в наказателното поле и Галин Иванов с прецизен удар покрай него в горния ъгъл покачи на 2:0.
48′ Гол от дузпа Славия повежда с 1:0! “Белите” получиха правото да изпълнят дузпа. Галин Иванов сякаш бе закачен от Виктор Райчев и лесно се строполи в наказателното поле, а съдията моментално посочи бялата точка. Зад топката застана Мирослав Антонов и отбеляза.
46′ Начало на второто полувреме. Няма промени в двата състава на почивката на мача.
45+1′ Искрите продължават, Георги Петков пък направи забележка на Стефан Станчев. Впоследствие футболистите на двата отбора се прибраха в съблекалните.
45+1′ След като бе обявен краят на първата част, наставникът на “белите” Велислав Вуцов навлезе на терена, за да иска обяснение от главния съдия, който обаче не реагира изобщо и не го изгони.
45+1′ Край на първото полувреме. След 45 минути игра Миньор и Славия се оттеглят на почивка при нулево равенство.
45+1′ Ливраменто получи удар при въздушен двубой и падна на тревата, но реферът не дава дузпа, каквато поиска яростно Велислав Вуцов.
45′ Една минута добавено време на първата част.
41′ Жълт картон Явно нарушение на дъгата срещу Александър Александров е подминато и при последвалата контраатака Ивайло Цветков извършва тактически фаул и получава жълт картон.
40′ Томислав Павлов центрира от ъгловия удар пред вратарското поле, където Цветков се разминава с кълбото, а след това Йорданов пробва ново центриране, но топката е избита.
39′ Александров подава към точката за изпълнение на дузпа, където Тодор Янчев с гърди чисти в корнер.
38′ Удар Фалцов удар на Галин Иванов, топката попада право в ръцете на Боян Пейков.
37′ Удар Радослав Димитров изпрати балонен удар, топката обаче не напусне очертанията на терена и Ливраменто я изсипа във вратарското поле, откъдето Чавдар Янков стреля с глава над напречната греда.
35′ Удар Акробатичен удар на Мирослав Антонов едва не напусна територията на стадиона.
33′ Славия има леко игрово преимущество след малко повече от половин час игра, Миньор е леко по-прибран в своята половина, но дебне непрекъснато своя съперник. В мача ма много битка на ръба на позволеното.
31′ Цветков се завръща на терена и играта е подновена.
31′ Двата отбора използват паузата, за да пият вода.
30′ Контузия или получаване на медицинска помощ Играта е временно спряна, Цветков е получил тежък удар в главата и се нуждае от медицинска помощ и лекарският щаб влиза на терена.
29′ Галин Иванов бе намерен в наказателното поле, но Адриан Олегов с чист шпагат избива топката в ъглов удар.
24′ Удар Димо Атанасов центрира прострелно отляво, а след това Мацуй отправи страхотен ножичен удар от въздуха, преминал над напречната греда. Може би най-красивото изпълнение в мача до този момент.
21′ Центриране След центрирането Пейков улавя кълбото.
20′ Центриране Мирослав Антонов се разминава с високо центриране отдясно, топката достига до флагчето за изпълнение на корнер, където играч на Славия печели нарушение.
17′ Bнимание Галин Иванов проби и отправи силен шут от фронтална позиция, но защитник на Миньор блокира с ръка. Съдията прецени, че действията на футболиста в “жълто-черно” са неволни и играта продължи.
16′ Извеждащ пас от дълбочина на Галин Иванов към Радослав Димитров, Пейков излиза и лови кълбото.
12′ Удар Много хубав удар на освирквания от самото начало бивш футболист на Миньор Даниел Златков след центриране на корнер, топката премина над напречната греда след изстрела с глава на защитника.
12′ Олегов чисти в ъглов удар при извеждащ пас към Антонов в наказателното поле.
11′ Удар Адриан Олегов блокира плътен шут на Чавдар Янков.
9′ Удар Силен шут на Галин Иванов с левия крак от дъгата на наказателното поле, топката преминава на около два метра покрай вратата.
9′ Около 70 души са дошли на стадион “Българска армия”, за да наблюдават срещата между Миньор и Славия.
7′ Bнимание Възможност за Славия. Галин Иванов проби мощно през центъра на защитата на Миньор, преодоля и вратаря, но избяга прекалено встрани и върна топката към Радослав Димитров, който стреля по земя покрай дясната греда.
6′ Bнимание Александър Александров проби в наказателното поле на Славия, елиминирайки Георги Петков с подаване към Томислав Павлов, чийто удар обаче беше много слаб и защитата на Славия изби пред голлинията.
4′ Антонов получи топката в наказателното поле, но беше затворен и не успя да стреля. Последва пас на Антонов към Мацуй, пред когото отбраната в „жълто-черно” бързо се прегрупира и отново предотврати опасността.
3′ Засада Галин Иванов отбеляза попадение във вратата на Миньор, но при извеждащия пас към играча на Славия е имало засада.
1′ Начало на мача Начало на мача!