Резерва донесе класически успех на Лудогорец над Черноморец

Шампионът Лудогорец направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като днес се наложи с 3:0 над тима на Черноморец. Срещата се игра на стадион “Лудогорец Арена” и бе от програмата на 25-ия кръг на родната “А” група.,NOVSPORT.COM
Като цяло мачът бе доста динамичен, а “акулите” се представиха повече от стабилно през първата част, когато удържаха нулевото равенство. Звездата в нападението на бургазлии Уатара се контузи в самото начало, което притъпи контраатаките на гостите. В края на двубоя и Борислав Балджийски получи травма.
В герой за Лудогорец се превърна резервата Роман Безяк, който след влизането си в началото на втората част вкара два гола и асистира за третия, който бе дело на Иван Стоянов. Това бе 21-о попадение за бившия играч на ЦСКА с екипа на разградчани в “А” група, с което той еднолично е голмайстор на тима в елита на България за всички времена.
Двубоят започна с атаки и към двете врати, като още във 2-та минута гостите получиха златна възможност да излязат напред в резултата, след като Уатара изведе Дрянов зад гърба на отбраната на домакините, но прехвърлящият удар на играча на Черноморец излезе в аут.
Последва неточен удар на Мишо Александров, а в 5-та минута Марселиньо намери Мирослав Иванов в лявата част на наказателното поле, Деко стреля опита остър пас по земя към Кишада, но Дашев внимаваше и спаси. 180 секунди по-късно Шоко центрира от дясното крило, Генчев не успя да засече добре и топката излезе в аут.
В 13-ата минута пък, Уатара получи травма и трябваше да бъде заменен принудително от Милчо Ангелов. В 18-ата гостите организираха хубава многоходова контраатака, която завърши с немощен удар именно на Милчо Ангелов.
Реферът Цветан Кръстев прекрати за минутка двубоя в средата на полувремето, за да могат играчите на двата тима да вземат по глътка вода заради високите температура в Разград.
След краткото прекъсване темпото поспадна, зачестиха грешките в средата на терена, което се отрази и на положенията пред двете врати.
В последните 15 минути обаче бургазлии изпаднаха в глуха защита, а Кишада навлезе към дъгата на наказателното поле, освободи си пространство за удар, но той бе много слаб и неточен.
Това обаче бе единственото по-сериозно положение до края на полувремето и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.
Втората част стартира  с нова отлична възможност за “акулите”. Тогава Терзиев засече с крак центриране от корнер, ала кълбото премина на милиметри от лявата сглобка на Владо Стоянов.
Домакините обаче бързо натиснаха съперника си и в 57-ата минута Шоко получи на десния фланг и намери Мишо Александров в пеналта, той стреля от движение, ала над вратата. В следващата атака Шоко качи топката на главата на непокрития Дяков, който от няколко метра обаче не успя да уцели вратата на Дашев.
Така се стигна до 60-ата минута, когато Миро Иванов изведе Безяк елегантно зад гърба на противниковата отбрана, словенецът стреля силно по диагонала и направи безпомощен Дашев – 1:0. След повторенията обаче останаха съмнения за засада при паса на Деко.
След гола натискът на “орлите” се усили и в 68-ата минута Иван Стоянов бе изведен очи в очи с Дашев с пета от Безяк и с прецизен удар с десния крак удвои аванса на своите.
Това попадение тотално обърка състава на Черноморец и в 77-ата минута Иван Стоянов центрира от десния фланг, Дянков не успя да изчисти добре и топката попадна в Безяк, който с мощен удар от воле покачи на 3:0.
До края мачът просто се доиграваше, въпреки че домакините опитаха на няколко пъти да увеличат още повече преднината си. В 85-ата минута Светослав Дяков опита късмета си от дистанция, но не уцели вратата на гостите.
Нови попадения на “Лудогорец Арена” обаче нямаше и така шампионите спечелиха мача си от 25-ия кръг на “А” група срещу Черноморец с класическото 3:0.

13 Ботев Вр 24 5 6 13 14:39 -25 21
14 Миньор Пк 25 5 5 15 19:40 -21 20

4. Мантула
25. Минев
22. Цонков Жълт картон
32. Уатара Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Петър Колев

90+3′ Край на мача Край на мача, Лудогорец победи Черноморец с 3:0
90+3′ Жълт картон Жълт картон за Станислав Генчев
90+2′ Удар Неточен удар от дистанция на Ернандес
90′ 3 минути продължение на мача
89′ Контузия или получаване на медицинска помощ Светльо Дяков получи някакво схващане и получава медицинска помощ, няма да има проблеми да продължи
88′ Контузия или получаване на медицинска помощ Балджийски все пак няма да може да продължи
85′ Удар Неточен удар на Светльо Дяков от дистанция
83′ Контузия или получаване на медицинска помощ Балджийски получава медицинска помощ
81′ Удар Далечен и неточен изстрел на Милчо Ангелов
79′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Ернандес
79′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача, излиза Марселиньо
77′ Гол Гол за Лудогорец! Иван Стоянов центрира от десния фланг, Дянков не успя да изчисти добре и топката попадна в Безяк, който с мощен удар от воле покачи на 3:0
77′ Дълго подаване за Марселиньо, което е уловено от Дашев
74′ Лудогорец продължава да е по-активният тим, въпреки преднината от два гола
70′ Жълт картон Жълт картон за Яни Пехливанов
68′ Гол Гол за Лудогорец! Иван Стоянов бе изведен очи в очи с Дашев с пета от Безяк и с прецизен удар с десния крак удвои аванса на своите
67′ Жълт картон И Дянков е декориран в жълто
64′ Удар Удар от дистанция на Кайсара, встрани от вратата
61′ Жълт картон При излизането си от терена обаче Иванов се е забавил, заради което е получил жълт картон
61′ Смяна за състезател влизащ в игра На терена се появява Иван Стоянов
61′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за “орлите”, напуска Миро Иванов
60′ Гол Гол за Лудогорец! Миро Иванов изведе Безяк елегантно зад гърба на противниковата отбрана, словенецът стреля силно по диагонала и направи безпомощен Дашев – 1:0. След повторенията обаче останаха съмнения за засада при паса на Деко
58′ Bнимание Шоко качи топката на главата на непокрития Дяков, който от няколко метра обаче не успя да уцели вратата на Дашев
57′ Bнимание Шоко получи на десния фланг и намери Мишо Александров в пеналта, той стреля от движение, ала над вратата
56′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Пехливанов
56′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за гостите, изваден е Терзиев
54′ Жълт картон Жълт картон за Цветомир Цонков
52′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Безяк
52′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна и за домакините, излиза Кишада
51′ Жълт картон Дрянов няма да има проблеми да продължи, но получава жълт картон
50′ Контузия или получаване на медицинска помощ Брутално влизане на Моци в краката на Дрянов, който получава медицинска помощ
49′ Центриране Центриране в пеналта на гостите, Терзиев чисти
47′ Bнимание След ъгловия удар топката стигна до Терзиев, който засече с десния крак, ала кълбото премина на милиметри от лявата сглобка на Владо Стоянов
47′ Удар Лола напредна през центъра и шутира от дистанция, но топката рикошира в играч на Лудогорец и излезе в корнер
46′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Преслав Йорданов
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Една смяна на почивката в тима на гостите, напуснал е Гаел
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45+3′ Край на мача Край на полувремето, Лудогорец и Черноморец се оттеглят на почивка при нулево равенство
45′ 3 минути продължение на първото полувреме
41′ Центриране Многоходова атака на шампионите, но центрирането на Шоко бе много неточно и излезе в аут
40′ Центриране Центриране в пеналта на гостите, Дашев лови безпроблемно
38′ Опит за красиво двойно подаване между Миро Иванов и Кишада, но бранителите на Черноморец се справиха със ситуацията
35′ Неточно дълго подаване към Мишо Александров, което излиза в тъч
33′ Удар Кишада навлезе към дъгата на наказателното поле, освободи си пространство за удар, но той бе много слаб и неточен
32′ В последните минути зачестиха грешните подавания, което се отразява и на головите положения
29′ Жълт картон Жълт картон за Кишада за фаул срещу Лола
28′ Марселиньо намери Миро Иванов на десния фланг, но Деко изпусна топката и тя излезе в аут
24′ Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Терзиев
23′ Срещата е прекратена за минутка, за да отпият играчите на двата тима по глътка вода
21′ Засада Генчев опита да изведе с глава Александров на десния фланг, но юношата на ЦСКА е бил в засада
19′ Марселиньо навлезе в пеналта на бургазлии, но бе блокиран добре от Дянков
18′ Удар Хубава многоходова контраатака на Черноморец, която завърши с немощен удар на Милчо Ангелов
15′ Удар Много опасен удар на Дрянов от границата на наказателното поле, който преминава на сантиметри от лявата греда на Лудогорец
14′ Смяна за състезател влизащ в игра На терена се появява Милчо Ангелов
14′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в мача, напуска контузеният Уатара
13′ Контузия или получаване на медицинска помощ Уатара получи травма в левия крак и няма да може да продължи
11′ Удар Далечен изстрел на Марселиньо, топката се отклони от крака на играч на Черноморец и излезе в корнер, от който не последва нищо опасно
9′ Агитка от 12 човека е дошла да покдрепя “акулите” в Разград
8′ Удар Шоко центрира от дясното крило, Генчев не успя да засече добре и топката излезе в аут
5′ Bнимание Марселиньо намери Мирослав Иванов в лявата част на наказателното поле, Деко стреля опита остър пас по земя към Кишада, но Дашев внимаваше и спаси
5′ Удар Неточен удар на Михаил Александров от границата на наказателното поле
4′ Центриране Гаел проби добре през центъра и намери Уатара на левия фланг, той центрира, но отбраната на домакините се справи
2′ Bнимание Уатара изведе Дрянов зад гърба на отбраната на домакините, но прехвърлящият удар на играча на Черноморец излезе в аут
1′ Начало на мача Начало на мача