Етър едва не повлече Ботев (Вр) към “Б” група

Ботев (Враца) спечели драматична победа с 2:1 над интенационалния и мистериозен тим на Етър 1924. Успехът за домакините дойде след точно изпълнение на две дузпи от страна на Андрей Атанасов (13’) и капитана Илия Илиев (83’). За Етър точен за 1:1 през второто полувреме беше Шайесте (60’),NOVSPORT.COM
През първата част домакините бяха пълен господар на терена и освен откриващото попадение, треснаха и две греди – чрез Цветелин Тонев и голмайстора Андрей Атанасов. През втората част Етър се хвърли в атака и успя да изравни, като дори пропусна да обърне развоя на резултата. Гостите изразиха претенции за неотсъдена дузпа. Втора такава обаче получиха врачани и ветеранът Илиев донесе ценните три точки за тима на Тони Здравков
С тях врачани се изравниха с Локомотив (Сф) на ръба на опасната зона – по 24 точки, но „железничарите” имат по-добри показатели и заемат по-горното 12-о място. Етър остана на 15-ата позиция с едва 16 точки.

Ботев (Вр) овладя изцяло инициативата от самото начало, докато гостите от Етър почти не стигаха наказателното поле на домакините. В 12-ата минута врачани откриха резултата с гол от дузпа, отсъдена за играс ръка на Кастелана при мощен удар на Илия Илиев. Зад топката застана Андрей Атанасов, за да изведе своите напред с точно изпълнение.

В 20-ата минута центриране на Цветелин Тонев кацна на напречната греда, а в 34-ата шут на Андрей Атанасов срещна страничния стълб.
В 35-ата минута Етър стигна до гол, но той не беше признат заради грубо нарушение на вкаралия топката в мрежата Шайесте срещу Куанг. Бранителят получи тежка травма и бе откаран в болница.
През второто полувреме Етър направи необходимите корекции с включването на Жозеф и Любенов, и гостите стигнаха до голови ситуации. Първо в 57-ата минута Саидходжа, останал сам срещу вратаря Митов, се сблъска с него, но реферът не посочи бялата точка.
Все пак „виолетовите” успяха да изравнят. След бърза контраатака Шайесте се озова очи в очи с вратаря Митов и с лекота го преодоля за 1:1.
Резервата Жозеф пропусна 100-процентово положение за Етър в 73-ата минута, когато с глава стреля на сантиметри от гредата.
В 82-ата минута Ботев получи право на втора дузпа, след като отново футболист на Етър игра с ръка в наказателното си поле. Жозеф спря топката при центриране на Николай Христов и главният съдия посочи бялата точка. Точен за крайното 2:1 беше ветеранът Илия Илиев.

13 Ботев Вр 25 6 6 13 16:40 -24 24
14 Миньор Пк 25 5 5 15 19:40 -21 20

1. Митов Жълт картон
22. Куанг Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Григор Петков

90+4′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!!!
90′ Жълт картон Жълт картон за Митов
83′ Жълт картон Жозеф е получил жълт картон за действията си преди малко
83′ Гол от дузпа Нов гол за Ботев (Вр), паднал от дузпа! Капитанът Илия Илиев е точен от бялата точка след нова игра с ръка на футболист на Етър в наказателното поле. Този път Жозеф действа непозволено в пеналта
79′ Смяна за състезател влизащ в игра Хримович влиза
79′ Смяна за състезател излизащ от игра Карлсон излиза
73′ Bнимание Удар с глава на Жозеф минава покрай страничната греда
72′ Смяна за състезател влизащ в игра Рангелов влиза
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Маринов излиза
65′ Удар Шут на Саидходжа минава над напречната греда
63′ Смяна за състезател влизащ в игра Георгиев влиза
63′ Смяна за състезател излизащ от игра Альошев излиза
60′ Гол Гол за Етър! Шайесте отбеляза при контраатака
58′ Жълт картон Етър иска дузпа. Футболистите на гостите протестират бурно, в резултат на което Филипович получава жълт картон
57′ Bнимание Николай Христов чисти от голлинията, след като Саидходжа остана сам срещу вратаря Митов и се сблъска с него
53′ Смяна за състезател излизащ от игра Фей излиза
53′ Смяна за състезател влизащ в игра Любенов влиза
48′ Смяна за състезател влизащ в игра Жозеф влиза
48′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Етър. Николаев излиза
46′ Начало на мача НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!
45+2′ Край на мача КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!
45′ 2 минути добавено време
36′ Смяна за състезател влизащ в игра Найденов влиза
36′ Смяна за състезател излизащ от игра Куанг излиза
35′ Контузия или получаване на медицинска помощ Куанг се нуждае от медицинска помощ. Той няма да може да продължи, като ще бъде откаран в болница
34′ Bнимание Шайесте вкарва за Етър, но преди това е извършил нарушение срещу Куанг
34′ Греда Втора греда на Ботев. Шут на Атанасов среща страничния стълб
21′ Греда Топката каца на напречната греда при параболично центриране на Цветелин Тонев
14′ Жълт картон Жълт картон за Кастелана
13′ Гол от дузпа Ботев Вр открива резултата с гол от дузпа! Андрей Атанасов бележи от бялата точка, посочена за игра с ръка на Кастелана в наказателното поле
1′ Начало на мача НАЧАЛО НА МАЧА!