ЦСКА се върна в тройката след 1:0 над Ботев, феновете бойкотираха “червените” (СНИМКИ)

Отборът на ЦСКА постигна изключително важна победа в борбата си за участие в евротурнирите догодина, след като днес се наложи с 1:0 над тима на Ботев (Пловдив). Срещата се игра на стадион “Българска армия” и бе от програмата на 25-ия кръг на родната “А” групаNOVSPORT.COM
Любопитното бе, че феновете на ЦСКА бойкотираха отбора след загубата от Левски с 1:2 в последния кръг. На стадион “Българска армия” присъстваха около 3000 зрители, 2000 от които привърженици на “канарите”, които създадоха домакинска атмосфера за своите в София.

Мачът започна много равностойно, като двата тима се захапаха в центъра на терена от самото начало. Положенията през първата част не бяха никак много, като двата тима разчитаха основно на центрирания, за да затруднят съперника.
В 17-ата минута Иван Цветков бе изведен в наказателното поле и разстреля Черни, но бе отсъдена засада. На повторенията обаче останаха съмнения, че капитанът на Ботев е в редовна позиция.

120 секунди по-късно Присо проби добре по десния фланг и намери Марсиньо пред наказателното поле, той стреля силно, но топката рикошира в Спрокел и излезе в корнер, от който не произлезе нищо опасно.

Следващата интересна ситуация дойде в 38-ата минута, когато Борис Галчев шутира силно от далечна дистанция, ала Черни внимаваше и спаси.

В последните 2 минути на полувремето “армейците” имаха две изгодни положения за гол, които обаче пропиляха. Първо Присо навлезе в пеналта отдясно и шутира мощно, но Стаховяк спаси. В добавеното от съдията продължение пък, Марсиньо намери Присо на десния фланг, той опита да му върне в наказателното поле, но пасът дойде дълъг само за крачка и стражът на Ботев улови.

Втората част започна с добра възможност за пловдивчани, след като Станислав Костов бе намерен непокрит пред наказателното поле на ЦСКА, навлезе в пеналта, но вместо да стреля опита да подаде на Цветков, но сбърка с паса.

Така дойде 51-ата минута, когато Бандаловски подаде за Саша в центъра, който продължи за Марсиньо пред пеналта, той си нагласи и шутира мощно с левия крак, кълбото рикошира в тялото на Перейра и влетя в долния ляв ъгъл на Стаховяк за 1:0.

В 59-ата минута пък, централният бранител на “червените” Венцислав Василев получи травма и бе заменен от Ангел Грънчов.

Като цяло обаче темпото през това второ полувреме бе доста бавно, а “канарите” така и не успяха да разгърнат потенциала си, като се запомни само един опасен изстрел на  Костов от около 20 метра, който преминава встрани от вратата на Черни.

В 72-ата минута пък Галчев центрира меко от фаул в пеналта на ЦСКА, където Цветков засече в мрежата, но е бил в положение на засада.

180 секунди по-късно втори футболист на ЦСКА получи контузия. Тогава Присо застъпи лошо една топка и получи наглед тежка травма в коляното.
До края на мача “канарите” така и не съумяха да наложат натиск или да създадат някое чисто голово положение и в крайна сметка загубиха срещата с 0:1.

След успеха “армейците” се върнаха на 3-о място във временното класиране, като вече имат актив от 51 точки, на 1 пред Ботев, който е 4-и.

13 Ботев Вр 25 6 6 13 16:40 -24 24
14 Миньор Пк 25 5 5 15 19:40 -21 20
15 Етър 25 4 4 17 19:58 -39 16
16 Монтана 25 3 4 18 23:44 -21 13

ФОТОГАЛЕРИЯ СЪС СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

19. Апостол Попов
21. Венцислав Василев Смяна за състезател излизащ от игра Контузия или получаване на медицинска помощ
22. Мартин Камбуров
99. Нджонго Присо Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Станимир Стоилов

90+3′ Край на мача Край на мача, ЦСКА победи Ботев (Пловдив) с 1:0 в дербито на 25-ия кръг на “А” група с гол на Марсиньо
90+2′ Жълт картон И Костадин Дяков е декориран в жълто
90+1′ Жълт картон Жълт картон за Николай Павлов
90′ 3 минути продължение на мача
89′ Центриране Центриране на Галчев от корнер, Черни улови
89′ Нищо интересно в последните минути, срещата изглежда се доиграва
86′ Жълт картон Жълт картон за Бандаловски
80′ Центриране Коварно центриране на Марсиньо, което е уловено от Стаховяк
78′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място пуска Николай Павлов
78′ Смяна за състезател излизащ от игра Станимир Стоилов сменя Тодор Неделев
76′ Центриране Коварно центриране от корнер в пеналта на ЦСКА, Черни изпусна топката, но Чочев бе наблизо и изчисти
76′ Смяна за състезател влизащ в игра На терена се появява Ивайло Чочев
76′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за домакините, излиза контузеният Присо
75′ Контузия или получаване на медицинска помощ Присо застъпи лошо една топка и получи наглед тежка травма в коляното, няма да може да продължи
75′ Феновете на ЦСКА издигнаха транспарант, който гласи: “Повече не ще търпим, 5 години при “Титан” ни носят само срам”
74′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Костадин Дяков
74′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна за Ботев, изваден е Луис Педро
73′ Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Лукас Саша
72′ Засада Галчев центрира меко от фаул в пеналта на ЦСКА, където Цветков засече в мрежата, но е бил в положение на засада
70′ Центриране Анисе намери Бандаловски с дълъг пас на десния фланг, но центрирането на капитана на столичани попадна право в ръцете на Стаховяк
67′ Удар Силен изстрел на Костов от около 20 метра, който преминава встрани от вратата на Черни
63′ Удар Много неточен удар от дистанция на Луис Педро
60′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Ангел Грънчов
60′ Смяна за състезател излизащ от игра Още една смяна в лагера на “армейците”, напуска Венцислав Василев
59′ Контузия или получаване на медицинска помощ Венци Василев получава медицинска помощ, има някаква травма на глезена и няма да може да продължи
59′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Сержиньо
59′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в мача, излиза Спас Делев
55′ Станислав Костов проби по левия фланг и навлезе в пеналта, но Апостол Попов го блокира добре и изчисти в корнер
51′ Гол Гол за ЦСКА! Бандаловски подаде за Саша в центъра, той продължи за Марсиньо пред пеналта, той си нагласи и шутира мощно с левия крак, кълбото рикошира в тялото на Перейра и влетя в долния ляв ъгъл на Стаховяк за 1:0
48′ Центриране Марсиньо центрира от фаул в пеналта на “червените”, където Иван Цветков се е върнал да помага и чисти с глава
47′ Центриране Станислав Костов бе намерен непокрит пред наказателното поле на ЦСКА, навлезе в пеналта, но вместо да стреля опита да подаде на Цветков, но сбърка с паса
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45+1′ Край на мача Край на полувремето, ЦСКА и Ботев се оттеглят на почивка при нулево равенство
45+1′ Bнимание Марсиньо намери Присо на десния фланг, той опита да му върне в наказателното поле, но пасът дойде дълъг само за крачка и Стаховяк улови
45′ 1 минута продължение на първата част
45′ Bнимание Присо навлезе в пеналта отдясно и шутира мощно, но Стаховяк спаси
43′ Луис Педро поиска нарушение след съприкосновение с Апостол Попов, защитникът се ядоса и опита да ритне без топка крилото на “канарите”, но картон не последва
41′ Темпото спадна в последните минути, зачестиха грешните подавания в средата на терена
38′ Удар Силен удар от дистанция на Борис Галчев, но Томас Черни се разтегна добре и спаси
35′ Контузия или получаване на медицинска помощ Неделев огъна десния си глезен при една приземяване и получава медицинска помощ
34′ Центриране Хубава контраатака на Ботев, Цветков намери Неделев на левия фланг, той центрира, но Луис Педро не успя да стигне до топката
31′ Удар Неточен удар на Марсиньо
30′ Скучни първи 30 минути на мача, чисти голови положения, освен засадата при гола на Цветков, няма, а на трибуните феновете на Ботев създават страхотна атмосфера
27′ Центриране Галчев опита дълго подаване за Цветков, което излезе в аут
24′ Цветков бе намерен пред наказателното поле на ЦСКА, но Венци Василев спря атаката с безкомпромисен шпагат
22′ Засада Делев намери Костов на левия фланг, крилото шутира от дистанция, но не затрудни Черни
19′ Удар Хубав пробив на Присо, който намери Марсиньо пред наказателното поле, той стреля силно, но топката рикошира в Спрокел и излезе в корнер, от който не произлезе нищо опасно
17′ Засада Иван Цветков бе изведен в наказателното поле и разстреля Черни, но бе отсъдена засада. На повторенията обаче останаха съмнения, че капитанът на Ботев е в редовна позиция
15′ Страхотна грешка на Галчев в половината му, Марсиньо отне, българинът го задържа за бедрото и Спрокел изчисти, но реферът не видя нарушението
14′ Засада Марсиньо опита да изведе Делев на левия фланг, но българинът е в положение на засада
13′ Центриране Галчев центрира от корнер, но много слабо и защитниците на ЦСКА изчистиха
10′ Центриране Анисе центрира опасно за Камбуров, който бе изпреварен от Спрокел
8′ Претенции за дузпа на “червените” за фаул срещу Анисе на Луис Педро, Никола Попов остана безмълвен
7′ Центриране Марсиньо центрира директно към вратата на Ботев от корнер, но Стаховяк внимаваше и спаси
4′ Засада Извеждащо подаване за Иван Цветков, който е в засада
2′ Меко центриране на Присо за Делев, който не си овладя добре и топката му бе отнета
1′ Начало на мача Начало на мача
0′ Феновете на ЦСКА изглежда бойкотират след загубата от Левски. На “Армията” има около 3000 привърженици, 2000 от които са фенове на Ботев
0′ В Сектор Г, където няма да има фенове, е опънат транспарант, който гласи: “ЦСКА е гордост за България, а не бездушно носене на фланелката”
0′ 2000 фенове на Ботев (Пловдив) заемат местата си в сектора
0′ На мача е шефът на Съдийската комисия към БФС – Никола Джугански
0′ ЦСКА използва интересен прийом за загрявка. “Червените” футболисти опънаха едно право хоро под подсвирканията на агитката на Ботев