Левски мина успешно и през Враца

Левски победи Ботев Враца с 3:1 в среща от 27-ия кръг на „А“ група. „Сините“ спечелиха гостуването си с дузпа, отбелязана от Гари Родригес в 74-ата минута и гол на Жоао Силва в самия край на срещата. Другите попадения в двубоя паднаха през първата част, като дори домакините от Враца поведоха, чрез Андрей Атанасов в 33-ата, но загубиха преднината  си само за минута след гол на Де Карвальо. Николай Митов и играчите му отново ще бъдат лидери в „А“ група, поне до утре, докато тези на Тони Здравков все още ще треперят за оставането си в елита,NOVSPORT.COM

Срещата започна равностойно, като в началните минути Ботев Враца бе по-добрият тим на терена. Домакините първи стигнаха до добра възможност, но Атанасов я пропусна.

С оглед на началните минути врачани логично поведоха. В 33-ата минута Илия Илиев изпълни много добре свободен удар от над 30 метра. Мишо Иванов се намеси неубедително и изби топката в краката на Андрей Атанасов, който не пропусна да се разпише при втората си възможност – 1:0.

Левски върна гола само минута по-късно. Базил Де Карвальо се пребори с Жайро за една висока топката, комбинира с Йорданов и оставайки очи в очи с Христо Митов, не сбърка за 1:1. При попадението останаха впечатления за нарушение на Де Карвальо срещу Жайро.

До края на първата част „сините“ останаха по-силният отбор на терена, но не реализираха по0добрата си игра. Второто започна с натиск на Левски. Играчите на Митов не спираха да атакуват, като голмайсторът Де Кравальо бе заменен на почивката от Жоао Силва.

Именно португалецът изпусна най-сериозната възможност в 59-ата минута. Нападателят бе оставен от отбраната на Ботев и оста на очи в очи с Митов, но не си поведе добре топката и тя излезе в аут.

В 74-ата минута Левски стигна до гол. Илиян Йорданов центрира в наказателното поле на Ботев и Николай Маринов игра с ръка, а съдията Стоян Денев свири дузпа и показа жълт картон на играча на домакините. Холандецът Гари Родригес стреля в долния ляв ъгъл на вратата на Митов и направи резултата 1:2.

До края на срещата „сините“ останаха по-силният отбор. Последният гол падна в добавеното време на срещата. Вратарят на Ботев Враца бе излязъл за един корнер в последните секунди на двубоя, сините изчистиха, а Гари Родригес пробяга целия терен срещу празната врата на Ботев. Холандецът подаде към Силва без да се поколебае и португалецът вкара за 1:3.

Левски отново оглавява „А“ група, поне до утре, когато Лудогорец играе със Славия. „Сините“ имат 64 точки – 1 повече от шампионите от Разград. Ботев продължава да мисли за спасението си в елита на България. Врачани имат 27 точки и са над чертата след неуспеха на Локо София срещу Пирин Гоце Делчев.

Николай Митов

90+4′ Край на мача Край на мача във Враца
90+3′ Гол ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 3:1. Вратарят на Ботев Враца бе излязъл за един корнер в последните секунди на двубоя, сините изчистиха, а Гари Родригес пробяга целия терен срещу празната врата на Ботев. Холандецът подаде към Силва без да се поколебае и португал
90′ 4 минути добавено време
80′ Жълт картон Жълт картон за Ромейн Ели
78′ Удар Родригес стреля, но ударът му бе слаб и Митов спаси
77′ Смяна за състезател излизащ от игра Николов излиза от игра
77′ Смяна за състезател влизащ в игра Румен Рангелов влиза в игра
77′ Жълт картон Жълт картон за Стефан Велев
75′ Смяна за състезател излизащ от игра Ангелов излиза от игра
75′ Смяна за състезател влизащ в игра Димов влиза в игра
74′ Смяна за състезател излизащ от игра Савич излиза от игра
74′ Смяна за състезател влизащ в игра Георгиев влиза в игра
72′ Гол от дузпа ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 2:1! Гари Родригес бележи от бялата точка, след като бранител на Ботев игра с ръка в наказателното поле
67′ Удар Гари Родригес стреля с глава след центриране в наказателното поле на Ботев, но отново неточно
63′ Смяна за състезател излизащ от игра Михелич излиза
63′ Смяна за състезател влизащ в игра Йовов влиза в игра
63′ Смяна за състезател влизащ в игра Висиенте влиза в игра
63′ Смяна за състезател излизащ от игра Велев излиза от игра
61′ Жълт картон Жълт картон за Савич
60′ Удар Гари Родригес проби добре по крилото и стреля вместо да подаде, но ударът му бе нетеочен
59′ Bнимание Жоао Силва остана очи в очи с Митов след голяма грешка на защитата на Ботев, но не успя да вкара топката в мрежата на Ботев
54′ Удар Заучена ситуация от свободен удар озова Гари Родригес на стрелкова позиция, холандецът обаче не намери очертанията на вратата
51′ Удар Жоао Силва се пребори със защитник на Ботев за една висока топка, но след това се забави твърде много и ударът му бе доста неточен.
47′ Удар Добра атака на домакините, Якимов стреля, но неточно
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Де Карвальо излиза от игра
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Жоао Силва влиза
46′ Начало на мача Начало на втората част.
45+2′ Край на мача Край на първата част. Левски и Ботев направиха интересно първо полувреме и се отелят при 1:1 на почивката
45+1′ Удар Станислав Ангелов стреля от въздуха, но ударът му мина покрай вратата
45′ 2 минути добавено време на първата част
43′ Жълт картон Христов фаулира Михелич и получи жълт картон
39′ Жълт картон Атанасов удари с лакът Роменй Ели и получи жълт картон
36′ Червен картон Помощникът на Ниолай Митов – Мариян Христов бе изгонен от главния съдия. Така треньорът трябваше да се прибере в съблекалнята, виждайки червения картон заради репликите, които отправи към рефера
34′ Жълт картон Христо Митов е получил картон при гола на Базил Де Карвальо
34′ Гол ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 1:1! Само за една минута Левски връща попадението, което допусна. Базил Де Карвальо разстреля Христо Митов след много добра атака, минала през Гари Родригес и Илиян Йорданов
33′ Гол ГОЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА – 1:0! Илия Илиев изпълни страхотно свободен удар, Иванов не се намеси добре, а Атанасов добави и откри резултата
31′ Bнимание Тялото на Базил де Карвальо се оказа последната преграда пред вратата на Иванов, след като Жайро стреля мощно
30′ Центриране Опасно центриране в наказателното поле на Левски, “сините” се справят със ситуацията
26′ Контузия или получаване на медицинска помощ Де Карвальо получава медицинска помощ, играчът влиза обратно на терена
25′ Срещата се накъса, Ботев прие играта в собствената си половина, но Левски трудно успява да организира добри атаки
17′ Bнимание Бързо изпълнение на фаул в полза на Левски и топката е изпратена в предни позиции към Карвальо, който излезе сам срещу Митов, но не успя да го преодолее и вратарят на Ботев спаси.
15′ Равностойни начални минути на срещата. И Ботев и Левски имаха по една добра възможност, домакините се борят мъжки със сините
9′ Удар Добър удар на Базил Де Карвальо минава в страни от вратата на Митов
6′ Удар Ботев Враца пропуска да поведе в резултата. .Хубав извеждащ пас към Андрей Атанасов, който излезе сам срещу Мишо Иванов, но стреля в страни от левия стълб на вратата на Левски.
5′ Станислав Ангелов намери Каравльо в пеналта на гостите, но африканецът се забави и бранител на домакините изби с шпагат
1′ Начало на мача Начало на мача. Добри условия за игра във Враца. Около 2500 души ще гледат срещата на живо.
0′ Подкрепа на тима на Левски ще окаже собственикът Тодор Батков, който ще гледа срещата от трибуните на стадион “Христо Ботев”.