Грешка на Петков лиши Славия от точка в Разград

Отборът на Лудогорец направи нова много важна крачка към защитата на титлата си, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Славия. Срещата се игра на стадион “Лудогорец Арена” и бе от програмата на 27-ия кръг на родната “А” група,NOVSPORT.COM
В герой за “орлите” се превърна Роман Безяк, който вкара и двата гола за своите. Попадението за столичани пък бе дело на Галин Иванов.
Противоречиво се представи ветеранът Георги Петков, който спаси много удари към вратата си, но направи детинска грешка при втория гол за шампионите.
Мачът започна отлично за домакините, които излязоха напред в резултата още в 5-та минута, след като Иван Стоянов получи на десния фланг, но бе спрян и върна за Кайсара, който центрира пеналта, където Безяк остана непокрит и засече от въздуха с десния крак за 1:0.
След гола “орлите” продължиха да са по-активни и в 11-ата минута Миро Иванов шутира опасно от фаул, но Петков спаси. 4 по-късно Марселиньо бе изведен очи в очи с Петков, но вратарят на “белите” показа страхотна класа и спаси удара му.
Така дойде 23-ата минута, когато Димо Атанасов върна рисковано към Петков, той комично пропусна топката и тя стигна до Безяк, който не сбърка пред опразнената врата – 2:0.
Домакините не намалиха оборотите след това попадение, а продължиха да търсят нови голове в мрежата на столичани, а в  27-ата минута силен удар от далечна дистанция на Генчев бе спасен с лекота от Петков. 120 секунди по-късно Миро Иванов пусна пас в коридор за Безяк, който шутира от движение, ала право в ръцете на стража на “белите”.
В 34-ата минута дойде и последната чиста възможност за шампионите. Тогава Безяк подаде за Марселиньо в пеналта, но бразилецът и Георги Петков стигнаха по едно и също време до топката и вратарят надделя.
Последваха две половинчати възможности за софиянци, като първо Попара шутира неточно от дистанция, а след това Радослав Димитров центрира в пеналта на Славия, където Миро Антонов засече с глава, ала над напречната греда.
До края на полувремето обаче нови попадения нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Лудогорец.
Втората част стартира равностойно, но бързо домакините притиснаха отново съперника си. В 53-ата минута Иван Стоянов изведе Марселиньо фронтално срещу Петков, бразилецът стреля по земя, но стражът на Славия спаси с крак.
180 секунди след това играч на Славия блокира шут на Минев, топката стигна в Миро Иванов, който шутира мощно от движение от около 30 метра, но Петков показа страхотен рефлекс и спаси.
В 66-ата минута Сандански свали с пета за Василев пред пеналта, той стреля, но много неточно. 120 секунди по-късно Ливраменто пусна техничен пас за Василев, Моци изчисти ужасяващо и топката стигна до Янчев на точката на дузпата, Владо Стоянов обаче скъси ъгъла и спаси.
Така се стигна до 70-ата минута, когато Лазаров центрира от корнер към Василев, който с глава продължи за Галин Иванов и той отблизо не сбърка за 1:2, връщайки “белите” в мача.
След този гол оборотите понамаляха, въпреки че и двата тима използваха всяка изгодна ситуация да отбележат попадение. В 77-ата минута Иван Стоянов центрира за Бакалов, той си овладя и шутира по земя с левия крак, но Петков спаси. 180 секунди по-късно Гъргоров стреля изненадващо от фаул, ала стражът на “белите” отново не бе затруднен.
Така дойде 87-ата минута, когато домакините можеха да решат срещата, след като Безяк бе изведен сам в наказателното поле и стреля по диагонал, ала Георги Петков за пореден път показа класа и спаси.
До края на двубоя обаче нови голове нямаше и така Лудогорец победи Славия с 2:1. С успеха “орлите” отново излязоха на 1-о място във временното класиране с актив от 66 точки, на 2 пред 2-ия Левски. Гостите от Славия пък са 9-и с 35 точки.

21. Вл. Стоянов
25. Минев
Велислав Вуцов

90+3′ Край на мача Край на мача, Лудогорец победи Славия с 2:1
90+2′ Жълт картон Жълт картон за Йордан Минев
90′ 3 минути продължение на мача
90′ Смяна за състезател влизащ в игра Даниел Златков ще доиграе двубоя
90′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача, напуска Ливраменто
87′ Bнимание Безяк бе изведен сам в наказателното поле и стреля по диагонал, ала Георги Петков за пореден път показа класа и спаси
84′ Жълт картон Жълт картон за Здравко Лазаров
83′ Удар Неточен изстрел на Галин Иванов
81′ Смяна за състезател влизащ в игра На терена се появява Бургзорг
81′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Лудогорец, излиза Миро Иванов
80′ Удар Изненадващ удар от фаул на Гъргоров, стражът на Славия спасява
77′ Удар Иван Стоянов центрира за Бакалов, той си овладя и шутира по земя с левия крак, но Петков спаси
76′ Центриране Балонно центриране на Лазаров, което не затрудни Стоянов
75′ Жълт картон Жълт картон за Светльо Дяков
73′ Играта е подновена
72′ Радослав Станев прекратява играта за кратко, за да вземат футболистите по глътка вода
70′ Гол Гол за Славия! Лазаров центрира от корнер към Василев, който с глава продължи за Галин Иванов и той отблизо не сбърка за 1:2
68′ Bнимание Ливраменто пусна техничен пас за Василев, Моци изчисти ужасяващо и топката стигна до Янчев на точката на дузпата, Владо Стоянов обаче скъси ъгъла и спаси
67′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Гъргоров
67′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна и в Лудогорец, изваден е Марселиньо
66′ Удар Сандански свали с пета за Василев пред пеналта, той стреля, но много неточно
64′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Сандански
64′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за Славия, излиза Попара
60′ Удар Безяк получава на левия фланг, напредна, навлезе към центъра и стреля по земя, но Петков спаси
56′ Bнимание Бранител на Славия блокира шут на Минев, топката стигна в Миро Иванов, който шутира мощно от движение от около 30 метра, но Петков показа страхотен рефлекс и спаси
53′ Bнимание Иван Стоянов изведе Марселиньо фронтално срещу Петков, бразилецът стреля по земя, но стражът на Славия спаси с крак
50′ Радослав Василев пусна в коридор за Галин Иванов, но той бе изпреварен от Моци
49′ Засада Засада на Иван Стоянов
46′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Василев
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна и за столичани, напуснал е Миро Антонов
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменил го е Бакалов
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Една смяна на почивката в тима на домакините, излязъл е Генчев
46′ Начало на мача Начало на мача
45+1′ Край на мача Край на полувремето, Лудогорец и Славия се оттеглят на почивка при резултат 2:0 за домакините
45′ 1 минута продължение на първата част
44′ Удар Неточен шут от дистанция на Йордан Минев
43′ Жълт картон Жълт картон за Радослав Димитров
38′ Удар Радослав Димитров центрира в пеналта на Славия, където Миро Антонов засече с глава, ала над напречната греда
36′ Удар Удар на Попара от дистанция, който не намери целта
34′ Bнимание Безяк подаде за Марселиньо в пеналта, но бразилецът и Георги Петков стигнаха по едно и също време до топката и вратарят надделя
32′ Центриране Марселиньо центрира меко за Безяк, който бе на косъм да засече със задна ножица
29′ Удар Миро Иванов пусна пас в коридор за Безяк, който шутира от движение, ала право в ръцете на Петков
28′ Центриране Много слабо центриране на Радослав Димитров, което стана лесна плячка за Владо Стоянов
27′ Удар Силен удар от далечна дистанция на Генчев, вратарят на Славия обаче бе добре пласиран и спаси
26′ Минев опита да изведе Безяк, но подаването му не бе достатъчно добро и Петков улови
23′ Гол Гол за Лудогорец! Димо Атанасов върна рисковано към Петков, той комично пропусна топката и тя стигна до Безяк, който не сбърка пред опразнената врата
22′ Славия изравни играта в последните минути, действията се пренесоха в центъра на терена
19′ Центриране Опасно центриране на Лазаров от десния фланг, Гулдан успя да изчисти в корнер
17′ Засада Извеждащ пас за Антонов, който излиза в аут
16′ Удар Марселиньо засече с глава центриране на Иван Стоянов от корнер, но топката премина над вратата
15′ Bнимание Марселиньо бе изведен очи в очи с Петков, но вратарят на “белите” показа страхотна класа и спаси удара му
14′ Центриране Здравко Лазаров напредна бързо по левия фланг, но центрирането му за Антонов бе много неточно и излезе в аут
11′ Bнимание Много опасен удар на Миро Иванов от фаул, но Петков внимаваше и спаси
10′ Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Генев за задържане срещу Безяк
8′ Контузия или получаване на медицинска помощ Галин Иванов получава медицинска помощ, няма да има проблеми да продължи
5′ Гол Гол за Лудогорец! Иван Стоянов получи на десния фланг, но бе спрян и върна за Кайсара, който центрира пеналта, където Безяк остана непокрит и засече от въздуха с десния крак за 1:0
2′ Центриране Центриране на Иван Стоянов от фаул, Марселиньо не успя да достигне до топката
1′ Начало на мача Начало на мача