Берое загря за Левски с подарък от бебетата на Стоичков СНИМКИ

Литекс си вкара автогол в добавеното време и  Берое спечели с 2:1 в Ловеч в 27-ия кръг на А група в мач с две дузпи. Това бе пета загуба за Литекс в последните 6 мача,NOVSPORT.COM

Литекс не приличаше на себе си, което накара Христо Стоичков да беснее на тъча. В края на слабото първо полувреме Амир Саюд вкара от дузпа за Берое, а веднага след почивката Иса изравни от втора дузпа.

Исмаил Иса изпусна на три пъти от чисти ситуации, а в добавеното време Антон Недялков нелепо засече в собствената си врата и си вкара автогол.

Така Берое загря с победа в Ловеч за финала за Купата на България срещу Левски. Заралии ще играят срещу „Сините” в сряда отново на Градския стадион в Ловеч.

Литекс остава пети с 46 точки, Берое вече е седми с 39.

Едва около 300 души дойдоха да гледат мача на стадиона, където в сряда от 17:30 ще се играе финала за Купата на България. 30 от тях бяха фенове от Стара Загора.

Момчил Цветанов стреля на метър от вратата при първата добра ситуация в мача. После пак той прати много слабо в ръцете на Караджов със слабия си десен крак.

Ситое нацели външната страна на мрежата след пас на Райнов, а Иса открадна от Джоман, но Караджов спаси удара му.

4 минути преди почивката Антон Недялков спъна Дончо Атанасов в наказателното поле и съдията Владимир Вълков даде дузпа. Амир Саюд вкара в долния десен ъгъл, въпреки че Пиргов хвана ъгъла и Берое поведе с 1:0.

Този гол съживи мача, който бе много по-бърз и интересен след паузата.

Веднага след подновяването на играта, Ванжер открадна много лошо върната топка към Караджов, а вратарят го спъна и Литекс също получи дузпа. Исмаил Иса намери долния десен ъгъл и изравни – 1:1.

Кирил Десподов влезе в игра след гола и секунди по-късно направи непростим пропуск. Ваюши пусна за младия нападател около дузпата, а той прати над вратата.

След час игра Ванжер засече центриране от корнер на метър от целта.

Венци Христов се появи в игра за Берое, но само 8 минути по-късно се контузи и бе сменен от Каядо.

Еуженио качи на главата на Давид Каядо малко по-късно, но португалецът с глава от вратарското поле прати много неточно в аут.

Иван Караджов спаси своята врата в 73-ата минута и изби удар на Ванжер, който влизаше под гредата.

В края се заредиха големи пропуски. Иса остана сам срещу Караджов, но вратарят скъси ъгъла и изби с крак.

После резервата Жуниор търкули много леко кълбото покрай него, а Иво Иванов спокойно изчака топката да излезе в аут.

Недялков и Божиков комично се сблъскаха, което остави Ситое сам срещу Пиргов, но вратарят също спаси своя тим и изби шута.

Минута преди края на редовното време Жуниор поднесе топката на Иса точно пред вратата, ала нападателят някак успя с пета да не вкара.

Пропуските на Литекс доведоха до злощастна загуба в добавеното време. Във втората от трите минути продължение Дончо Атанасов центрира, а Антон Недялков подложи крак и насочи към собствената си врата, за да си отбележи автогол за 2:1 в полза на Берое.
13 Локо Сф 27 5 10 12 22 : 33 -11 25 Изпадане
14 Миньор Пк 26 5 5 16 20 : 42 -22 20 Изпадане

88. Каядо Смяна за състезател влизащ в игра
10. Христов Смяна за състезател влизащ в игра Смяна за състезател излизащ от игра
80. Ангелов
Петър Хубчев

90+3′ Край на мача Край на мача! Берое победи Литекс с 2:1 в Ловеч!
90+2′ Автогол ГОЛ ЗА БЕРОЕ!!! Дончо Атанасов центрира остро, а Антон Недялков подложи крак и си вкара автогол във втората минута на добавеното време – 1:2 за Берое!
90+1′ Жълт картон Илия Миланов прави грубо нарушение и получава жълт картон.
90′ Три минути добавено време.
89′ Bнимание НОВ ПРОПУСК! Жуниор поднесе на тепсия за Иса пред вратата, но той засече с пета и някак успя да изпусне…
86′ Bнимание Недялков и Божиков комично се сблъскаха, Ситое изскочи очи в очи с Пиргов, който също спаси своя тим и изби!
85′ Bнимание Жуниор бе изведен на чиста позиция, но пусна слабо топката покрай Караджов и Иво Иванов остави топката да излезе в аут.
85′ Удар Меко центриране на Божиков, Иса праща метър в аут с глава.
83′ Bнимание Иса получи сам срещу вратаря от Страхил Попов, но Иван Караджов затвори ъгъла и спаси с крак!
82′ Божиков пусна диагонален пас за Иса, но Зафиров застана много добре и го блокира.
78′ Жълт картон Игор Джоман получава жълт картон.
78′ Удар Дончо Атанасов стреля много над вратата от удобна позиция.
76′ Каядо удари без топка Илия Миланов, меле между играчите, които чакат решението на съдията Владимир Вълков.
73′ Смяна за състезател излизащ от игра Томи Костадинов е смененият играч.
73′ Смяна за състезател влизащ в игра Жуниор влиза в игра.
73′ Bнимание Бърза контра за Литекс, Костадинов пусна за Ванжер, бразилецът стреля под гредата, но Караджов с пръсти изби в корнер!
72′ Центриране Дончо Атанасов центрира от пряк свободен удар, но право в ръцете на Пиргов.
67′ Bнимание Еуженио качи на главата на Каядо на границата на вратарското поле, страхотен пропуск на португалеца!
64′ Центриране Ваюши центрира меко, Динков чисти.
60′ Bнимание Корнер за Литекс, Ванжер засече добре към десния ъгъл, но топката мина на сантиметри до гредата!
59′ Смяна за състезател влизащ в игра Каядо ще поиграе половин час до края на мача.
59′ Смяна за състезател излизащ от игра Венци Христов се контузи и е сменен само 7 минути, след като влезе на терена.
56′ Божиков връща лошо за Пиргов, но вратарят чисти въпреки натиска на Ситое.
52′ Смяна за състезател излизащ от игра Голмайсторът за Берое – Амир Саюд получава почивка.
52′ Bнимание Ваюши намери на дузпата Десподов, но младият нападател изпусна чистото положение секунди, след като се появи в игра!
52′ Смяна за състезател влизащ в игра Венци Христов влиза в игра за Берое.
51′ Смяна за състезател излизащ от игра Момчил Цветанов излиза.
51′ Смяна за състезател влизащ в игра Стоичков пуска Кирил Десподов.
47′ Жълт картон Иван Караджов получи жълт картон при дузпата.
47′ Гол от дузпа ГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Литекс също получи дузпа, Исмаил Иса не сбърка и изравнява за 1:1 с точен шут в долния десен ъгъл!
46′ Bнимание Ванжер открадна кошмарно върната към Караджов топка, а вратарят го спъна – дузпа за Литекс!
46′ Смяна за състезател влизащ в игра В игра се появява Зафиров.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в Берое на почивката. Борислав Стойчев е заменен.
46′ Начало на мача Начало на втората част.
45+1′ Край на мача Край на първата част! Литекс – Берое 0:1 с гол от дузпа на Амир Саюд.
45′ Минута добавено време на първата част.
45′ Центриране Страхил Попов праща още едно центриране в наказателното поле, “зелените” пак се справят.
44′ Центриране Ваюши центрира на първа греда, Ванжер продължи назад, но Еуженио избива.
43′ След скучни 43 минути, Берое вкара гол в края на първата част, а Христо Стоичков избесня на тъча заради слабата игра на неговия Литекс.
41′ Гол от дузпа ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Амир Саюд изпълни дузпата в долния десен ъгъл и открива резултатa – 1:0 за Берое! Илко Пиргов хвана ъгъла и се ядоса, че за малко не успя да избие!
41′ Bнимание ДУЗПА ЗА БЕРОЕ! Антон Недялков спъна Дончо Атанасов в наказателното поле!
34′ Центриране Ситое се размина с остро центриране на Иван Горанов.
32′ Центриране Литекс отново не стигна до нещо опасно при третия си корнер в мача.
31′ Bнимание Караджов спасява Берое и избива удар на Иса, който открадна от Джоман!
25′ Атаките на Литекс се провалят пред наказателното поле на гостите, а Берое досега не успява да хване на котра ловчанлии.
24′ Bнимание Ситое получи хубав пас от Райнов отдясно, но шутира във външната страна на мрежата на домакините.
20′ Вяло начало на мача. Само две опасни положения за Литекс в първите 20 минути.
18′ Контузия или получаване на медицинска помощ Томи Костадинов остана да лежи на терена и играта е спряна. Няма нищо сериозно.
15′ Стадионът в Ловеч ще бъде домакин на финала за Купата на България, но жегата днес повдига въпроса дали началният час 17:30 е подходящ за финала Берое – Левски?
14′ Засада Атака за Берое е спряна с очевидна засада.
13′ Контра на Литекс, Ваюши пробва към Иса, но Стойчев с глава връща добре за вратаря на Берое.
12′ Bнимание Божиков изведе Цветанов с отличен пас, той овладя от въздуха, но прати много слабо с десния крак в ръцете на Караджов!
10′ Центриране Лошо връщане към Караджов, нов корнер за Литекс, Илия Миланов сваля с глава, но Томи Костадинов прави нарушение.
9′ Центриране Два поредни ългови удара за Литекс, гостите чистят и в двата случая.
8′ Центриране Корнер за Берое, нищо опасно.
7′ Bнимание ПЪРВИ ШАНС ЗА ГОЛ! Берое сбърка, Момчил Цветанов пое пред наказателното поле, но силният му шут с левия крак мина на метър от целта.
6′ Центриране Цветанов опита късо от пряк свободен удар, но Ситое пресече паса за Иса.
4′ Около 30 души в сектора за гости. Публиката на Берое използва топлото време да събере малко тен преди сезона по Черноморието.
3′ Удар Еуженио центрира, Дончо Атанасов стреля с глава, но топката падна върху мрежата в аут.
2′ Грешка на Хасани, Берое прави бърза атака, Ситое пада за дузпа, съдията дава знак играта да продължи.
1′ Начало на мача Начало на мача Литекс – Берое!
0′ Обидно малко публика в Ловеч. Топлото време и слабата форма на Литекс напоследък са отказали и малкото фенове да дойдат на стадиона.