ЦСКА обърна Черно море за 3:2 в голово шоу с два автогола и три греди (СНИМКИ)

ЦСКА победи Черно море с 3:2 в мач с много обрати, два автогола и три греди на „Българска армия” в 27-ия кръг на А група. Инканго изведе Черно море с комичен гол от засада, Венци Василев изравни с глава, но Бандаловски си вкара автогол и „моряците” се оттеглиха на почивка с гол аванс. След почивката Делев накара Александър Александров да си вкара автогол, а Сержиньо вкара победен гол за пълния обрат 12 минути преди края,NOVSPORT.COM

След петата си победа в последните 6 мача, ЦСКА е трети с 57 точки, а Черно море има 28 на 11-а позиция. Варненци са на три точки пред опасната зона.

Още във втората минута гол на ЦСКА бе отменен заради засада. „Червените” изпълниха късо един първия корнер в мача, Саша центрира на близката греда, където Крачунов отклони леко и топката мина между вратаря и гредата, за да влезе в мрежата. Страничният рефер обаче мигновено вдигна флага, а телевизионните повторения показаха, че засада наистина има.

Инканго тества Черни със силен удар, но стражът изби от долния ляв ъгъл.

В 7-ата минута бе сътворен един от най-странните и комични голове в А група, и то от засада. Томаш Черни опита да изпълни бързо аут, но подари топката на намиращия се точно пред него Миро Манолов. Манолов веднага подаде за Инканго, който сам срещу вратаря се разписа под него за 0:1.

Освен изумителната грешка на Черни, фрапантна грешка направи и съдийската бригада, защото страничният съдия не маркира засада, каквато имаше при паса на Манолов за Инканго. За капак останаха съмнения и дали топката беше в покой при вкарването на топката в игра, както трябва да е по правилник.

След странния гол домакините натиснаха и потърсиха изравнителен гол. Марсиньо първи бе близо до попадение, но мощния му удар мина покрай дясната греда.

Мартин Камбуров завъртя отлично от пряк свободен удар над стената в 17-ата минута, но топката разтресе напречната греда. При добавката самоотвержен шпагат позволи на Емил Михайлов да лови комфортно.

Марсиньо стреля над гредата с красив падащ лист, а Стойчо Младенов гледаше мача от трибуните.

ЦСКА изравни в 32-ата минута с помощта на гредата. Спас Делев центрира чудесно от пряк свободен удар, а Венци Василев на първа греда леко отклони към далечната дясна греда и с нейна помощ топката спря в мрежата за 1:1.

Саша не успя да изненада Михайлов в близкия ъгъл след гола, а защитата на ЦСКА проспа дълъг пас, Симеон Райков овладя, направи финт и стреля, но Черни изби с крак ниския му удар.

Въпреки пропуска, Черно море поведе за втори път в 38-ата минута. Георги Илиев от корнер прати във вратарското поле, там петима скочиха, а Иван Бандаловски без много да осъзнава вместо да чисти напред, докосна леко със задната част на главата си и си вкара автогол – 1:2 и пак преднина за Черно море.

На почивката хора от щаба на ЦСКА поискаха обяснение от Христо Ристосков за неговите решения, а реферът от Сандански в прав текст отвърна: „Какво искате, аз ли да вкарам?”

„Армейците” започнаха по-активно втората част и Михайлов на два пъти лови удари с глава на Делев и Василев.

В 54-ата минута Спас Делев получи на скорост отляво, финтира Сашо Александров и центрира остро за Камбуров, което принуди Александър Александров да прави шпагат и той прати топката в долния ляв ъгъл за автогол и 2:2. Заслугата за този гол бе изцяло на Делев, който изигра ситуацията безупречно.

Три минути по-късно ЦСКА нацели втора греда. Марсиньо завъртя над стената от пряк свободен удар, но топката срещна левия стълб и излезе в аут.

Гонзо и Радуканов направиха смени, като Платини влезе на мястото на Камбуров в червената атака.

19 минути преди края Марсиньо намери за трети път гредата на варненци и с тупалка по диагонала видя как топката облиза напречната греда.

ЦСКА стигна до пълния обрат в 78-ата минута. Мишел Платини свали с глава на пътя на Сержиньо, който напредна и хладнокръвно по земя намери долния десен ъгъл за 3:2.

До края Платини се размина с добро центриране, а Марсиньо се контузи и бе принудително заменен, но Черно море не стигна до голови положения и ЦСКА спечели мача.

10. Сержиньо Гол
9. Марсиньо Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Георги Иванов

90+3′ Край на мача Край на мача! ЦСКА – Черно море 3:2 след странен мач с много обрати, два автогола и три греди!
90+3′ Удар Сержиньо стреля в аут от пряк свободен удар.
90+1′ Апостол Попов преодоля болката и се върна на терена, за да доиграе с контузия.
90′ 3 минути продължение на мача.
90′ Контузия или получаване на медицинска помощ Апостол Попов контузи рамото си и ЦСКА ще доиграе с 10 души, защото няма право на повече смени.
88′ Смяна за състезател влизащ в игра Игнасио Варела ще играе в последните минути.
88′ Смяна за състезател излизащ от игра Контузията на Марсиньо кара Радуканов да го смени.
87′ Контузия или получаване на медицинска помощ Марсиньо получи разтежение и е изнесен на носилка.
83′ Анисе е бесен на Ристосков, който не даде фаул за дърпане на фланелката на мадагаскареца точно когато той опита изстрел.
81′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Паломино.
81′ Смяна за състезател излизащ от игра Сашо Александров излиза.
80′ Bнимание Мишел Платини се размина на косъм с добро центриране на Анисе.
78′ Гол ГОЛ ЗА ЦСКА И ПЪЛЕН ОБРАТ!!! Платини свали дълъг пас с глава за Сержиньо, който си поведе и пусна по земя покрай вратаря в долния десен ъгъл за 3:2!!!
73′ Смяна за състезател влизащ в игра Младият Ивайло Чочев влиза в игра.
73′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна и за ЦСКА – Делев явно се контузи в глезена и напуска.
72′ Смяна за състезател влизащ в игра Симеон Симеонов ще играе до края.
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в Черно море – Идалго излиза.
71′ Греда ТРЕТА ГРЕДА ЗА ЦСКА!!! Сержиньо стреля страхотно със сила по диагонала, Михайлов не мръдна, но топката се отклони в напречната греда и излезе в аут!
70′ Смяна за състезател влизащ в игра Мишел Платини ще води червената атака.
69′ Смяна за състезател излизащ от игра Радуканов сменя централния си нападател и вади Мартин Камбуров.
68′ Удар Сержиньо стреля безопасно покрай вратата на Черно море.
65′ Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Живко Атанасов, който днес игра като ляв бранител.
65′ Смяна за състезател влизащ в игра Гонзо прави първа смяна и пуска Себастиан Комел.
63′ Контузия или получаване на медицинска помощ Спас Делев нарани своя глезен и излиза извън терена, за да получи помощ.
60′ Жълт картон Жълт картон за Саша за опасен шпагат в краката на Симеон Райков.
57′ Греда НОВА ГРЕДА ЗА ЦСКА!!! Марсиньо отлично прати над стената от пряк свободен удар, но топката срещна лявата греда и излезе в аут!
55′ Заслугата за втория гол на ЦСКА е изцяло на Спас Делев, който изигра ситуацията отлично.
54′ Автогол ГОЛ ЗА ЦСКА СЛЕД НОВ АВТОГОЛ! Делев пое на скорост отляво, излъга Сашо Александров, центрира остро и принуди Александър Александров да засече със шпагат във вратата на Черно море – 2:2!
50′ Удар Инканго изстреля бомба, но право в ръцете на Черни.
50′ Удар Емил Михайлов лови удар с глава под гредата на Венци Василев след игра на главички между него, Сержиньо и Апостол Попов.
48′ Удар Бандаловски центрира, Делев засече с глава, но Михайлов лесно лови.
47′ Контузия или получаване на медицинска помощ Крачунов се превива на земята след неумишлен удар с лакът от Миро Манолов. Защитникът е добре.
46′ Начало на мача Ристосков дава начало на втората част!
45+2′ На почивката длъжностни лица от щаба на ЦСКА поискаха обяснение от Христо Ристосков за неговите отсъждания, а реферът отговори в прав текст: “Ккаво искате, аз ли да вкарам?”
45+1′ Край на мача Край на първата част! ЦСКА – Черно море 1:2!
45′ Една минута добавено време на първата част.
44′ Проблеми за Венци Василев, който бе закачен с бутоните от Георги Илиев. Авторът на гола за ЦСКА ще продължи без лекарска намеса.
42′ Идалго игра с ръка и атаката на Черно море приключи рано-рано.
41′ Анисе добре проби отдясно, но със шпагат Росен Колев слага край на опасността.
40′ Капитанът на ЦСКА си вкара автогол след центриране на капитана на “мояряците”. Много странен мач досега…
38′ Автогол ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!! Георги Илиев центрира от корнер във вратарското поле, а Бандаловски отклони с глава в собствената си мрежа! Автогол и 2:1 за Черно море!!!
36′ Bнимание ПРОПУСК!!! Защитата на ЦСКА проспа дълъг пас, Райков овладя и с финт остана сам срещу вратаря, но Черни с крак изби ниския му удар!
34′ Удар Сержиньо чукна елегантно с пета за Саша, който пробва да вкара в близкия ъгъл от малък ъгъл, но Михайлов внимава и лови.
32′ Гол ГООООЛ – ЦСКА изравнява! Делев центрира отлично от пряк свободен удар, а Василев леко отклони с глава към далечния ъгъл и с помощта на дясната греда прави 1:1!
30′ Центриране Делев центрира от корнер, Михайлов умело боксира далеч с една ръка.
30′ Стойчо Младенов гледа на живо мача от ложите на “Българска армия”. Дали са верни слуховете, че Стойчо пак се връща в ЦСКА?
29′ Георги Илиев пусна майсторски през центъра за Идалго, но Василев и Крачунов го спират с общи усилия.
28′ Поредните скандирания на рехавата в този мач агитка на ЦСКА срещу собствениците от “Титан”.
24′ Удар Марсиньо стреля със силен падащ лист от пряк свободен удар, но топката мина на около половин метър над гредата.
23′ Слаба игра на ЦСКА до момента, с изключение на гредата на Камбуров.
23′ Удар Атрактивен опит на Инканго за задна ножица, но топката излиза много встрани в аут.
22′ Центриране Емил Михайлов лесно лови центриране на Марсиньо от пряк свободен удар.
17′ Греда Мартин Камбуров разтресе напречната греда с хубав удар от пряк свободен удар над стената! После следва добавка, но топката попада в ръцете на Михайлов!
11′ Bнимание Силен удар на Марсиньо покрай дясната греда! Емил Михайлов беше преодолян, но имаше късмет.
8′ Това беше един от най-странните голове в А група. Черни вкара топката в игра безобразно и буквално подаде на Манолов, а при паса към Инканго имаше засада. Същинска комедия от грешки на играчи и съдии.
7′ Гол ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!! Черни сбърка фрапантно и от аут подари на Манолов, той пусна за Инканго, който нямаше проблем да вкара срещу вратаря за 0:1!!!
7′ Bнимание Черни плонжира и изби удар на Инканго към долния ляв ъгъл.
6′ Много рисковано връщане на Апостол Попов към Черни, който с мъка успя да изчисти в корнер.
3′ Засада На телевизионните повторения се видя, че страничният съдия е прав и има засада.
2′ Bнимание Отменен гол за ЦСКА! Червените изпълниха късо корнер, Саша центрира за Крачунов, който леко отклони и топката мина през ръцете на вратаря в мрежата. Стричниятс съдя веднага маркира засада.
2′ Бандаловски надбяга двама по фланга, центрирането му е избито в корнер.
1′ Начало на мача Начало на мача!