Челси е новият властелин на Лига Европа

Челси е новият властелин на Лига Европа! Сините спечелиха инфарктно финалната битка на “Амстердам Арина” срещу Бенфика с 2:1. Голът на победата падна чак в 93-ата минута, когато Бранислав Иванович надскочи всички и хвърли в екстаз 30 000 запалянковци, акостирали от цяла Англия. “Лисабонските орли” пък продължиха с ужасяващата серия от загубени финали, като техният брой вече е седем,sport.bnt.bg

През първото полувреме Бенфика владееше повече инициативата. Опасните атаки на португалците обаче не дадоха необходимия резултат и след 45 минути игра двете нули на таблото се запазиха.

Втората част предостави истински екшън. В 60-ата минута Петър Чех хвърли топката в центъра на терена, където Рамирес с едно докосване изведе Торес, а за испанеца не остана нищо друго, освен да открие резултата.

Едва осем минути по-късно червените се върнаха в срещата. Сесар Аспиликуета докосна топката непозволено с ръка в наказателното поле и главният рефер Лий Мейсън отсъди дузпа. Зад бялата точка застана головата машина Оскар Кардосо, който с хладнокръвен и силен шут изравни.

Така се стигна и до 93-ата минута, когато всички на “Амстердам Арина” очакваха продължения. Тогава лондончани получиха право да изпълнят корнер. При последвалото центриране защитата на Бенфика изпусна Бранислав Иванович и сърбинът с глава донесе титлата във втория по-големина европейски клубен турнир на Челси.