Ботев Пловдив разгроми адашите от Враца

Ботев Пловдив победи съименниците си от Враца с 5:0 в среща от 28-ия кръг на „А“ група. „Канарчетата“ постигнаха категоричен успех при домакинството си и продължават да мечтаят за класиране в Европа. Срещата им бе доста улеснена от стража Христо Митов, който още в 13-ата минута получи червен картон и направи дузпа срещу Иван Цветков. Именно той вкара първите две попадения за пловдивчани. Другите три гола бяха дело на Мариян Огнянов, Борис Галчев и Станислав Костов,novsport.com

Срещата започна с очакван натиск на домакините от Пловдив. Логично се стигна и до гол още в началните минути на двубоя. Попадението вкара Иван Цветков в 16-та минута от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на вратаря Христо Митов срещу голмайстора на „канарчетата“, за което стражът на гостите получи директен червен картон.

В 37-та минута Иван Цветков вкара втория си гол. Ботев получи право да изпълни корнер, топката бе центрирана към Бобан Грънчаров на далечната греда, който хубаво я върна към Цветков и нападателят на пловдивчани вкара технично с глава от 5-6 метра.

Минута преди края на първата част резултатът набъбна на 3:0. Иван Цветков нахлу мощно отдясно в наказателното поле на гостите, преодоля техен бранител и майсторски върна топката към непокрития Мариян Огнянов, който без проблем реализира петото си попадение в “А” група.

Втората част започна значително по-скучно. С оглед на трите гола през първата част и безидейната игра на Ботев Враца по всичко личеше, че този двубой можеше да завърши след само едно полувреме. Топлото време в Пловдив също допринесе за липсата на мотивация у двата отбора.

Все пак пловдивчани успяха да вкарат и четвърти гол. Нова добра многоходова акция на „канарчетата“ изведе младия Серкан Юсеин добре на лявото крило, той без да се замисля подаде към връхлитащият на скорост Борис Галчев, който не сбърка и направи 4:0 резултата на „Колежа“.

До края на двубоя домакините останаха по-добрият тим на терена и стигнаха до пети гол в края на мача. Здравко Чавдаров увисна при едно центриране отдясно, а Костов се оказа на правилното място и сам срещу опразнената от стража врата вкара кълбото в мрежата – 5:0.

Тези три точки изравняват Ботев Пловдив на третото място с ЦСКА, които утре гостуват на Берое. И двата тима имат по 57 точки. Ботев Враца пък остава над чертата с 27 точки,но лесно може да бъде изместен от Локо София, които по-късно гостуват на Черноморец в Бургас.

Тони Здравков

90+3′ Край на мача Край на мача. Ботев Пловдив разгроми Ботев Враца с 5:0
90+3′ 3 минути добавено време
89′ Удар Ново добро спасяване на Здравко Чавдаров. Тодор Неделев отправи топовен удар към вратата на врачани но стражът спаси
87′ Гол ГОООЛ ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ!!! Здравко Чавдаров увисна при едно центриране отдясно, а Костов се оказа на правилното място и сам срещу опразнената от стража врата вкара кълбото в мрежата
85′ Удар Енрике центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Станислав Костов стреля, но Чавдаров спаси, при добавката Костов отново стреля, но вратарят на Ботев Враца направи ново чудесно спасяване.
80′ Поредна възможност за домакините, но отново Чавдаров е на висота и спасява
78′ Очевидно и двата отбора доиграват срещата. Гостите са приели играта изцяло в своята половина, а домакините опитват всевъзможни атаки, но без хъс
73′ Смяна за състезател влизащ в игра Павлов влиза в игра
73′ Смяна за състезател излизащ от игра Галчев излиза от игра
72′ Смяна за състезател влизащ в игра Коконов влиза в игра
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Тонев излиза от игра
72′ И през втората част Георги Димитров направи почивка за вода
71′ Смяна за състезател влизащ в игра Ангелов влиза в игра
71′ Смяна за състезател излизащ от игра Рангелов излиза от игра
71′ Гол ГОООЛ ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ!!! Страхотна атака на Ботев стигна до Серкан Юсеин, които токущо влезе в игра, младокът вияд много добре влизащият на скорост Борис Галчев, подаде към него, а халфът не сбърка и вкара
70′ Опасно центриране от корнер за Ботев, но Чавдаров успя да избие топката
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Серкан Юсеин влиза в игра
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Педро излиза от игра
67′ Удар Първи точен удар за Ботев Враца. Отправи го Александър Якимов, но много слабо и право в ръцете на Стаховяк
65′ Доста по-скучно второ полувреме от първото. Общо взето домакините решиха всичко през първата част, а горещото време в Пловдив допринася и за липсата на мотивация
61′ Центриране Опасно центриране на Енрике отдясно, но Чавдаров успя да улови преди Неделев да стреля
57′ Удар Добър удар и на Борис Галчев. Халфът стреля без подготовка от над 25 метра, но топката прелетя в страни
51′ Удар Страхотен удар на Неделев от пряк свободен, но Чавдаров се намеси блестящо и спаси
50′ Жълт картон Жълт картон за Николай Николов
46′ Начало на мача Начало на втората част.
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Костов влиза в игра
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Огнянов излиза от гира
45+3′ Край на мача Край на първата част всичко изглежда решено в Пловдив, домакините водят с 3:0
45′ 2 минути добавено време на първата част
44′ Гол ГОООЛ ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ!!! Педро свали към Цветков, нападателят проби в наказателното поле, и подаде страхотно към Огнянов, за халфът на Ботев не оставаше нищо друго освен да напарви резултата класически
41′ Удар Найденов стреля от разстояние, но неточно
37′ Гол ГОООЛ ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ!!! Иван Цветков бележи много хубав гол. Гранчаров свали топката след центриране от кронер към нападателя който с плонж заби топката за втори път във вратата на врачани
33′ Удар Страхотен удар на Луис Педро, пред границата на малкото наказателно поле, но кълбото профуча над вратата
28′ Центриране Добро центриране на Галчев от фаул, Педро свали с глава в наказателното поле към Цветков, но бранител в зелено успя да избие топката
25′ Заради жегата съдията Георги Димитров спря играта за една минута, в която играчите ще имат почивка за вода
24′ Удар Тодор Неделев засече топката от въздуха и стреля от малък ъгал, но топката мина до гредата
20′ Удар Добър удар на Мариян Огнянов, но в страни от вратата
18′ С 10 души гостите плътно се затвориха пред своята врата и ще дебнат на контра да изравнят.
16′ Смяна за състезател излизащ от игра Маркети е замененият играч.
16′ Смяна за състезател влизащ в игра Преди гола Здравко Чавдаров застана на вратата на врачани, но беше матиран при дузпата.
16′ Гол от дузпа ГОООЛ ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ!!! Иван Цветков с лек, но точен удар в долния десен ъгъл бележи 16-ия си гол за сезона в 16-ата минута – 1:0!
13′ Червен картон Митов Получава директен червен картон за нарушение в наказателното поле
13′ Bнимание Дузпа за Ботев Пловдив! Вратарят Христо Митов фаулира Иван Цветков в наказателното поле, съдията показа бялата точка и директен червен картон на Митов
11′ Удар Удар на Галчев от около 20 метра бе спасен от вратаря Митов.
5′ Добри начални минути за домакините, но атаките липсват.
3′ Удар Първа многоходова атака за Ботев. Топката премина през почти всички футболисти в жълто, за да попадне в Луис Педро, който опита удар, но той бе пресечен
1′ Начало на мача Начало на мача
0′ Публика около 4000 бултраси ще подкрепя отбора в тази среща. Гостите ще бъдaт аплодирани от около 20 момчета от Враца.