Добруджа се завърна в “Б” група с убедителна победа над Преслав

Добруджа е сигурен шампион на Североизточната “В” група и от следващия сезон се завръща сред професионалистите. Днес момчетата на Радослав Вардаров премазаха Преслав с 7:0 и си гарантираха първото място в крайното класиране. Седемте гола бяха най-малкото, с което домакините от Преслав се отърваха, след като още във 2-ата минута Младен Стоев уцели греда, а 15 минути преди края юношата Георги Ивелинов изпусна дузпа.
“Жълто-зелените” решиха двубоя още първия половин час, когато резултатът бе вече 3:0. Младен Стоев откри резултата в 9-ата минута, а Васил Тачев с две попадения – в 18-ата и 30-ата минути, направи резултата класически. До почивката имаше време да се разпише и Станимир Андонов – 4:0. През второто полувреме Андонов вкара втория си гол в мача за 5:0 в 54-ата минута, а Васил Тачев оформи своя хеттрик в 68-ата. В последната минута бранителят Мариян Станчев вкара за крайното 7:0.
Информация от Преслав на Тихомир Маринов.