Черно море – Локомотив (Пд) 3:0

Черно море може да направи важна крачка към оцеляването си при успех в домакинството срещу Локомотив (Пловдив) днес. Двубоят, който е от програмата на 28-ия кръг на “News7 футболно първенство”, е от 18:00 ч на стадион „Тича”, а посетителите на Novsport.com може да проследят най-интересното от него чрез чат-описание.novsport.com
„Моряците”, водени от Георги Иванов – Гонзо, заемат 11-ото място в класирането с 28 точки, с точка повече от Ботев (Вр) и 3 повече от Локо (Сф), който е точно под повърхността. В последните си 5 мача варненци имат 2 загуби, 2 победи и 1 равенство.
Локо (Пд) е 7-ми с 39 точки, като в последните си 5 мача записа 2 победи, 2 загуби и 1 равенство.
– След оттеглянето на Етър Черно море остана единственият тим, за който още не е свирена дузпа през настоящия сезон
– варненци са девети в класирането за най-добър домакин, но предпоследни според резултатите си при гостуванията
– един гол е необходим на Георги Илиев, за да се изравни с клубната легенда Георги Димитров-Червения на осмата позиция в подреждането за най-много голове за моряците в елита. Досега националът има 45
– в миналия кръг Христо Златински стана футболистът с най-много жълти картони в първенството -12 в 24 срещи

-халфовете Валери Георгиев и Даниел Георгиев се разписаха единствено при двете най-големи победи за Локо Пд през настоящия сезон – 5:1 над Миньор в 5-ия кръг и 4:0 над Монтана в предишния кръг
– Рангел Абушев няма гол в последните си 10 шампионатни двубоя за тима, преди това вкара 7 в 16 мача
Баланс:
В А група: 79 мача, 20 победи за Черно море, 25 равенства, 34 победи за Локо Пд, голова разлика 116-81 за Локо Пд

Черно море като домакин: 39 мача, 20 победи за Черно море, 12 равенства, 7 победи за Локо Пд, голова разлика 56-35 за Черно море

1. Денчев
3. В. Георгиев Жълт картон Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Резерви:
30. Минко Жилков

Събития

90+3′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!!!
90+2′ Греда Златински стреля в гредата
90′ Смяна за състезател влизащ в игра Росен Колев (Локо Пд) влиза
90′ Смяна за състезател излизащ от игра Валери Георгиев напуска
90′ Контузия или получаване на медицинска помощ Валери Георгиев се самоконтузи
90′ Гол ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ – 3:0!!! Георги Илиев вкарва на добавка, след като шут на Капитанов бе избит от Денчев
89′ Жълт картон Валери Георгиев получава жълт картон за фаул срещу Райков, който пробиваше
83′ Смяна за състезател влизащ в игра Капитанов влиза
83′ Смяна за състезател излизащ от игра Идалго излиза
81′ Смяна за състезател влизащ в игра Николов влиза
81′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на Локо Пд. Садула излиза
80′ Удар Удар на Райков, насочен към долния ъгъл, от свободен удар. Денчев лови
79′ Смяна за състезател излизащ от игра Костадин Марков излиза
79′ Смяна за състезател влизащ в игра Запрянов влиза за Локо
70′ Жълт картон Камазола получава жълт картон
69′ Смяна за състезател влизащ в игра Манолов влиза
69′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Черно море. Инканго излиза
65′ Bнимание Инканго излезе сам срещу вратаря, но стреля встрани от вратата
59′ Смяна за състезател влизащ в игра Камазола влиза
59′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Черно море. Божилов излиза
52′ Bнимание Валери Георгиев шутира от въздуха от границата на пеналта. Страхотна проява на Китанов предотврати изравнителен гол. Вратарят изби в корнер хубавия шут на Георгиев
47′ Bнимание Много добра комбинация между Инканго и Илиев завърши с изстрел на първия, при което Денчев спаси. На добавката Райков шутира силно, но във външната страна на мрежата
46′ Начало на мача НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!
45+1′ Край на мача КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!
45+1′ Удар Първи и изключително несериозен удар от страна на Локо Пд. Отправя го Мирчев, а топката мина на около 7-8 метра встрани от вратата на Черно море
45′ 1 минута добавено време
44′ Bнимание Райков шутира силно, Денчев успява да избие
43′ Bнимание Инканго достига една топка до аутлинията, връща я назад, Георги Илиев шутира, но покрай вратата
40′ Гол ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ – 2:0!!! Райков извежда Инканго, който от фронтална позиция шутира, топката се отклони от дясната греда и се оплете в мрежата на Денчев за втори път
38′ Засада Черно море вкарва гол, но попадението не е признато поради засада
32′ Локо по никакъв начин до момента не може да отговори на атаките на Черно море. Нищо опасно пред Китанов. След гола за Черно море мачът се успокои
32′ Bнимание Слаб изстрел на Инканго, който е на отлична позиция, но без проблеми за Денчев
23′ Центриране Извеждащо подаване опитва Г. Илиев към Райков, но то е неуспешно
22′ Удар Нов шут на Райков минава встрани от вратата на Локо Пд
19′ Центриране Втори пореден корнер след изчистване. След това изпълнение Денчев боксира
19′ Неразбирателство между Кавдански и Денчев, който не успя добре да изчисти и топката излезе в корнер
18′ Удар Райков шутира високо над вратата на Денчев
15′ Черно море продължава да атакува, но до ново положение след онова при гола не се е стигало все още
8′ Гол ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!! Бергонси засече с глава центриране на далечната греда и прати топката в мрежата. При попадението Денчев излезе неразчетено и носи основна вина за гола
4′ Bнимание Непростим пропуск! Инканго беше изведен очи в очи с Денчев, замахна да лъже вратаря, след което отправи много анемичен удар и вратарят улови без проблем
1′ 30-40 са феновете от Пловдив за началото на мача. Общо 3000 са зрителите на “Тича”
1′ Начало на мача НАЧАЛО НА МАЧА!
0′ Стефан Генов беше посрещнат с аплодисменти от феновете на Черно море
0′ Половин час преди мача в гостуващата клетка няма нито един фен засег