ЦСКА спаси Локо София в „А“ група

Локомотив София се спаси от изпадане в „А“ група. „Железничарите“ победиха ЦСКА с 2:1 в среща от 30-ия кръг на „А“ група. Попаденията за червено-черните вкараха Писаров и Илиев, а за ЦСКА дебютен гол вкара Долапчиев. novsport.com

Двубоят започна прекрасно за домакините. Още в 7-ата минута те успяха да открият резултата чрез Искрен Писаров. Нисичкият халф бе оставен непокрит в наказателното поле на ЦСКА и с глава от няколко метра прониза Стойчев – 1:0.

След попадението локомотивци показаха, че това не им е достатъчно и започнаха да натискат още повече отборът на ЦСКА. Играчите на Емил Велев набутаха своя противник в половината му и го принудиха да играе на контраатака. Само една такава обаче можеше да се окаже опасна, но Спас Делев бе спрян с фаул от Велков.

Натискът на Локомотив даде резултат и във вратата на ЦСКА падна втори гол. Железничарите отново се разписаха с глава.  Добро центриране на Маркиньос падна на главата на непокрития Димитър Илиев, който прати топката неспасяемо във вратата на Стойчев – 2:0.

До края на полувремето играта се изравни и двата отбора не създадоха нищо интересно. Второто не започна по-различно. Локомотивци изглеждаха далеч по-спокойни, а липсата на мотивация в ЦСКА бе очевидна.

Изненадващо или не обаче ЦСКА успя да вкара. Спас Делев бе извееден добре срещу митрев, нападателят обаче не стреля, а подаде към нахлуващия Григор Долапчиев, който вкара първия си гол в “А” група – 1:2.

До края на мача ново попадение не падна  и Локомотив взе така важните три точки от ЦСКА.  Така Локомотив се спасява, след като Черно море и Ботев Враца завършиха 1:1 във Варна и с еднакъв брой точки, но по-добър актив в директните мачове Локомотив се спасява в „А“ група. ЦСКА се бе бетонирал на третото място преди двубоя и ще си остане на него.

13 Ботев Вр 30 8 7 15 23 : 51 -28 31 Изпадане
14 Миньор Пк 30 5 5 20 20 : 49 -29 20 Изпадане

5. К. Стоянов
6. Крачунов Смяна за състезател излизащ от игра Контузия или получаване на медицинска помощ

Събития

90+3′ Край на мача Край на мача в “Надежда” Локомотив се спаси в “А” група!
90′ 3 минути добавено време
90′ Смяна за състезател влизащ в игра Василев влиза в игра
90′ Смяна за състезател излизащ от игра Писаров излиза от игра
84′ Локомотив опитва да вкара нов гол, но до сега без успех, “армейците” отново играят на контраатака
71′ Гол ГОЛ ЗА ЦСКА – 2:1! Спас Делев бе извееден добре срещу митрев, нападателят обаче не стреля, а подаде към нахлуващия Григор Долапчиев, който вкара първия си гол в “А” група
65′ Смяна за състезател влизащ в игра Павлов влиза в игра
65′ Смяна за състезател излизащ от игра Димитър Илиев излиза от игра
61′ Смяна за състезател влизащ в игра Александър Мановлов влиза
61′ Смяна за състезател излизащ от игра Маркиньос излиза от игра
57′ Удар Добър удар на Трифонов без подготовка, но Стойчев успя да улови
55′ Центриране Опасно центриране на Маркиньос от корнер, но Стоянов чисти в корнер
54′ Смяна за състезател влизащ в игра Долапчиев влиза в игра
54′ Смяна за състезател излизащ от игра Йовчев излиза от игра
50′ Изключително много брак в първите минути на втората част. Локомотив успокои темпото, докато липсата на мотивация в ЦСКА е очевидна
46′ Начало на мача Начало на втората част.
45+1′ Край на мача Край на първата част. Локомотив води комфортно с 2:0
45′ 1 минута добавено време на първата част
44′ Центриране Добро центриране на Трифонов към Митко Илиев, но нападателят извърши нарушение срещу Костадин Стоянов
39′ Жълт картон Том изрита грубо Чочев през краката и получава жълт картон
35′ Центриране Добро центриране на Варела в наказателното поле, но Митрев надскочи всички
33′ Контузия или получаване на медицинска помощ Оказва се, че Пламен Крачунов е получил контузия в десния си крак и за това е отстъпил мястото си
32′ Смяна за състезател влизащ в игра Божидар Чорбаджийски прави дебют за ЦСКА
32′ Смяна за състезател излизащ от игра Крачунов излиза от игра
31′ Жълт картон Маркиньос получава жълт картон
29′ Гол ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ – 2:0! Втори гол с глава за “железничарите”. Добро центриране на Велков падна на главата на непокрития Димитър Илиев, който прати топката неспасяемо във вратата на Стойчев
26′ Удар Технично изпълнение на фаул от страна на Мишел Платини, но кълбото мина над вратата на Митрев
25′ Жълт картон Велков спря опасна атака на Делев и получи жълт картон
20′ Локомотив София оказва сериозна преса на ЦСКА, “железничарите” не позволяват на “армейците” да излязат от половината си
19′ Центриране Опасно центриране на Румен Трифонов в наказателното поле Митко Илиев опита да играе с глава, но Крачунов го изпревари и изчисти
13′ Удар Костадин Стоянов пробва да стреля от воле, но изпълнението премина далеч над гредата.
12′ Черно море повежда на Ботев и Локомотив изглежда сиурен в спасението си
10′ Към момента Локомотив София е с равен брой точки с Ботев Враца, които играят при 0:0 във Варна
7′ Гол ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ -1:0!!! Най-ниският играч на терена Искрен Писаров вкара с глава след центриране от дясно. Нисичкият халф бе оставн непокрит и от няколко метра прониза Стойчев
6′ Удар Добър удар на Чочев без подготовка, но Митрев спаси
2′ Удар Удар от далечно разтояние на Том
1′ Начало на мача. Едва 1000 души гледат на живо двубоят на истината за