Пирин (ГД) завърши сезона с обрат над пловдивския Локомотив

Новакът в българската „А” футболна група Пирин (Гоце Делчев) завърши с победа сезона, след като успя да стигне до домакински обрат и триумф с 2:1 над Локомотив (Пловдив) в среща от последния 30-и кръг на шампионата. novsport.com

Двата тима си поделиха по едно полувреме на Градския стадион в Гоце Делчев, като преди почивката по-дейни бяха „смърфовете”.

Техният нападател Влади Мирчев успя още в 10-ата минута да вкара топката в мрежата на Абдиков, но попадението му бе отменено заради засада.

Въпреки това стрелецът съумя точно преди почивката да даде преднина на своите, разписвайки се с плътен шут от точката за изпълнение на дузпа, макар че малко по-рано домакините имаха справедливи претенции за наказателен удар заради игра с ръка в наказателното поле, но главният рефер Николай Йорданов не посочи бялата точка.

След почивката Пирин заигра по-мотивирано и вкара две попадения, дело на Албин Ходза.

Дошлият през лятото 25-годишен французин се появи в игра в 58-ата минута и възстанови равенството с първото си докосване до топката след разбъркване в наказателното поле, а в 71-ата минута засече центриране на Веселин Марчев и донесе трите точки на своите.

Така Пирин (Гоце Делчев) приключи сезона с 34 точки, а гостите от Пловдив събраха с 5 повече в своя актив.

13 Ботев Вр 30 8 7 15 23 : 51 -28 31 Изпадане
14 Миньор Пк 30 5 5 20 20 : 49 -29 20 Изпадане
15 Монтана 30 4 4 22 27 : 57 -30 16 Изпадане
16 Етър 29 4 4 21 20 : 72 -52 13 Изпадане