Берое приключи подобаващо най-успешния си сезон (СНИМКИ)

“Берое” завърши един от най-успешните си сезони, след като момчетата на Петър Хубчев спечелиха домакинството си над състава на вече изпадналия в “Б” група на “Миньор” (Перник) с минималното 1:0. novsport.com

Единственото попадение в срещата от последния 30-и кръг бе дело на Владимир Зафиров в 11-ата минута. Едва трима привърженици на “миньорите” пропътуваха разстоянието от 260 км., за да подкрепят любимците си. Във 2-ата минута Елиаш пробва дълъг пас към Георги Андонов, който опита да овладее топката с гърди, но топката бе изчистена от защитник на “Миньор” в ъглов удар. При последвалото центриране на Дончо Атанасов Владимир Зафиров се извиси над всички и игра с глава, но над вратата.

Четири минути по-късно Иван Горанов изведе Здравко Илиев, който проби отдясно навлезе в наказателното поле, но вместо да   стреля потърси Емил Ангелов, но последният не успя да овладее топката.

В 8-ата минута Мартин Райнов напредна и потърси в коридор Емил Ангелов, който се опита да стреля, но ударът му бе париран от защитник на “Миньор”. При последвалото центриране на Дончо Атанасов над всички отново бе извисен Владимир Зафиров, който простреля Светлин Славчев за 1:0. Четири минути по-късно Мартин Райнов стреля от 28 метра, но над вратата. В 15-ата минута Мартин Райнов отново стреля от далечна дистанция, но и този път високо над вратата. Минута по-късно Иван Горанов проби отдясно, преодоля Йордан Йорданов и стреля с левия си крак, но топката премина встрани от вратата. В 21-ата минута Мартин Райнов центрира отдясно от 20 метра към Георги Андонов, който игра с глава, но над вратата. Четири минути по-късно Дончо Атанасов стреля на външен фалц с левия си крак, но топката премина вдясно от вратата, пазена от Светлин Славчев. В 36-ата минута Здравко Илиев центрира отдясно по конец към Георги Андонов, който стреля с глава, но неточно. Четири минути по-късно Дончо Атанасов се освободи от Виктор Райчев, навлезе в наказателното поле и стреля, но топката срещна десния страничен стълб. В 41-ата минута Дончо Атанасов центрира на втора греда към Емил Ангелов, който стреля отблизо, но топката бе парирана от защитник на “жълто-черните”.

Минута след началото на второто полувреме Ивайло Стоянов бе изведен зад защитата на старозагорци, но при опита си да овладее топката, той я загуби и тя бе уловена от Иван Караджов. В 50-ата минута Педро Еуженио получи топката пред наказателното поле и стреля, но ударът му бе прекалено неточен. В 60-ата минута Дончо Атанасов напредна отляво и пусна силно по земя към Емил Ангелов, но той се размина с топката. Минута по-късно след многоходова комбинация между Дончо Атанасов, Георги Андонов и Емил Ангелов, топката попадна в последния, но той стреля встрани от вратата. В 63-ата минута Здравко Илиев центрира отдясно от дълбочина към Емил Ангелов, който стреля от малкия пеналт, но топката премина високо над вратата, пазена от Светлин Славчев. В 73-ата минута Исус Ангелов дебютира за първия отбор, след като замени Емил Ангелов.
Две минути по-късно точно той стреля от дъгата на наказателното поле, но встрани от вратата. В 81-ата минута Георги Андонов се освободи от Адриан Олегов и стреля по въздух от границата на наказателното поле, но топката премина встрани от вратата.
Във втората минута от добавеното време Елиаш да Силва отне топката от Александър Александров и изведе Мартин Райнов, но последният се изпреварен от стража на гостите, който улови.

“Берое” (Стара Загора) – “Миньор” (Перник) 1:0
голмайстор: 1:0 Владимир Зафиров 9′

“Берое” (Стара Загора): 73. Иван Караджов, 2. Здравко Илиев, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков, 9. Иван Горанов, 19. Мартин Райнов, 21. Елиаш да Силва, 77. Педро Еуженио, 7. Георги Андонов (87′ – 23. Пламен Тенев), 11. Дончо Атанасов (61′ – 18. Атанас Зехиров), 80. Емил Ангелов (73′ – 22. Исус Ангелов); неизползвани резерви: 1. Теодор Скорчев, 5. Борислав Стойчев; старши-треньор: Петър Хубчев

“Миньор” (Перник): 31. Светлин Славчев, 2. Виктор Райчев, 3. Адриан Олегов, 14. Ивайло Цветков (к), 13. Ивайло Стоянов, 27. Виктор Софрониев (69′ – 88. Димитър Ялъмов), 77. Александър Александров, 20. Давид Стоянов, 10. Томислав Павлов, 8. Йордан Йорданов (69′ – 17. Марио Димитров), 99. Петър Петров (87′ – 39. Калоян Евгениев); неизползвани резерви: 1. Даниел Леонтиев, 18. Браян Иванов, 28. Кристиян Евгениев; старши-треньор: Николай Тодоров

жълти картони: Емил Ангелов (11′ – симулация) [“Берое”] Йордан Йорданов (38′ – груб фаул)
червени картони: Марио Димитров (78′ – груб фаул) [“Берое”]
главен съдия: Ангел Баялцалиев (София)
помощник-съдии: Иво Колев (София), Николай Георгиев (София)
четвърти съдия: Борислав Колев (София)
дежурен делегат: Румен Михайлов (София)
съдийски наблюдател: Павел Павлов (София)

13 Ботев Вр 30 8 7 15 23 : 51 -28 31 Изпадане
14 Миньор Пк 30 5 5 20 20 : 49 -29 20 Изпадане
15 Монтана 30 4 4 22 27 : 57 -30 16 Изпадане
16 Етър 29 4 4 21 20 : 72 -52 13 Изпадане