Лудогорец е новият стар шампион на България!

Лудогорец е новият стар шампион на България! Тимът на Ивайло Петев спечели с 3:0 като гост на Монтана в мач от последния 30-ти кръг на родната „А” група „News7 футболно първенство”, а в същото време Левски завърши наравно 1:1 със Славия. Така Лудогорец изпревари „сините” и завършва на първата позиция в крайното подреждане с актив от 72 точки, докато Левски остава втори със 71.novsport.com

Лудогорец напълно доминираше в двубоя на „Огоста” и заслужено се поздрави с трите точки. Тимът на Ивайло Петев създаде доста на брой ситуации за отбелязване на гол и направи доста пропуски пред вратата на Христо Иванов, който изигра много силен мач. Едно попадение отбеляза Светослав Дяков, а с два гола се отчете Михаил Александров.

Една от първите по-интересни ситуации бе в 9-ата минута, когато Мирослав Иванов стреля от пряк свободен удар, но вратарят Христо Иванов бе на мястото си и улови кълбото. Малко след това Мирослав Иванов и Георги Костадинов отправиха изстрели към вратата на Христо Иванов, който и при двете ситуации реагира отлично и запази вратата си без гол. Иван Стоянов се отчете с удар към вратата на домакините, но вратарят Иванов спаси.

В 21-ата минута Себастиан Ернандес направи уникален пропуск, след като получи кълбото в наказателното поле, измъкна се добре от играч на противника и стреля силно от воле от няколко метра, но над вратата.

Резултатът бе открит в 30-ата минута. Кишада получи пас в наказателното поле, след което центрира успоредно на голлинията, а Светослав Дяков от няколко метра забоде топката с глава в мрежата. До края на полувремето имаше още няколко интересни ситуации. В 33-ата минута след разбъркване в наказателното поле последва удар на Кишада към Христо Иванов, който отрази, а след това Мантула нанесе нов изстрел, но кълбото не попадна в рамките на вратата.

В 37-ата минута Лудогорец можеше да си отбележи куриозен автогол – Кайсара върна към Владислав Стоянов, който бе тръгнал напред и в последния момент с крак предотврати автогол на своя съотборник. В 45-ата минута Георги Костадинов се озова на чиста позиция и стреля към Христо Иванов, който отрази изстрела. Топката обаче отново попадна в играчите на гостите и Костадинов отново получи кълбото, като този път стреля в аут. Така след края на първото полувреме Лудогорец водеше срещу Монтана с 1:0.

В 52-ата минута Себастиан Ернандес получи пас зад отбраната на Монтана, но Христо Иванов предвидливо излезе и улови. Малко след като изтече час игра от началото на мача влезлият в игра през второто полувреме Милисавлевич имаше шанс да отбележи от малък ъгъл, но Христо Иванов излезе и блокира удара, като кълбото излезе в корнер.

В 64-ата минута Лудогорец направи уникален пропуск. Кишада се озова сам срещу Христо Иванов, но вместо да стреля, копна топката покрай вратаря, след което Мирослав Иванов от малък ъгъл на почти празна врата не успя да вкара, като ударът му бе спасен от Иванов.

Лудогорец поведе с 2:0 в 68-ата минута. Появилият се в игра през втората част Михаил Александров бе автор на второто попадение за гостите, като от близко разстояние прати кълбото в мрежата на домакините. В 76-ата минута Лудогорец достигна до трети гол – Михаил Александров засече с глава центриране в наказателното поле, като прати неспасяемо кълбото в мрежата на домакините.

В 79-ата минута гостите можеха да отбележат нов гол, но гредата помогна на домакините. Бранител на Монтана тръгна да изчиства, а Александров подложи крак, като топката прехвърли вратаря Иванов, който все пак успя да я закачи и да я отклони в напречната греда. До края на срещата не паднаха нови голове и така Лудогорец спечели с 3:0.

По този начин Лудогорец спечели титлата в родния шампионат за втора поредна година, след като и през миналия сезон също успя да завърши на първата позиция в крайното подреждане.

13 Ботев Вр 30 8 7 15 23 : 51 -28 31 Изпадане
14 Миньор Пк 30 5 5 20 20 : 49 -29 20 Изпадане

1. Голубович
25. Минев Смяна за състезател влизащ в игра
26. Димитров
14. Бургзорг
15. Милисавлевич Смяна за състезател влизащ в игра
7. Александров Смяна за състезател влизащ в игра Гол Гол
84. Марселиньо
Ивайло Петев

90+3′ Край на мача Край на мача! Лудогорец печели срещу Монтана с 3:0.
90′ Три минути добавено време.
88′ Две минути до края на редовното време, Лудогорец продължава да води с 3:0.
82′ Удар Удар на Славчо Шоколаров от далечна дистанция, кълбото не попада в рамките на вратата.
79′ Греда Греда за Лудогорец! Бранител на Монтана тръгна да изчиства, а Александров подложи крак, като топката прехвърли вратаря Иванов, който все пак успя да го закачи и да го отклони в напречната греда.
77′ Смяна за състезател влизащ в игра Сталев влиза.
77′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Монтана. Дечев напуска.
76′ Гол ГОООЛ! 3:0 за Лудогорец! Михаил Александров отбелязва втория си гол в мача. Футболистът на Лудогорец засече с глава центриране в наказателното поле, като прати неспасяемо кълбото в мрежата на домакините.
68′ Гол ГООООЛ! 2:0 за Лудогорец! Малко след като се появи на терена, Михаил Александров се разписа от няколко метра.
65′ Смяна за състезател влизащ в игра Александров влиза.
65′ Смяна за състезател излизащ от игра Трета смяна за Лудогорец. Ернандес напуска.
64′ Bнимание Уникален пропуск на Лудогорец! Кишада се озова сам срещу Христо Иванов, но вместо да стреля, копна топката покрай вратаря, след което Мирослав Иванов от малък ъгъл на почти празна врата не успя да вкара, като ударът му бе спасен от Иванов.
63′ Смяна за състезател влизащ в игра Мирасема влиза на терена.
63′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Монтана. Златинов излиза.
62′ Центриране Шоко центрира в наказателното поле, но Михов подложи крак и изчисти. Малко след това Милисавлевич имаше шанс да отбележи от малък ъгъл, но Христо Иванов излезе и блокира удара, като кълбото излезе в корнер.
58′ Смяна за състезател влизащ в игра Милисавлевич влиза.
58′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Лудогорец. Иван Стоянов напуска.
52′ Себастиан Ернандес получи пас зад отбраната на Монтана, но Христо Иванов предвидливо излезе и улови.
48′ Лудогорец започва силно след почивката, гостите са по-активният тим в началните минути.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Кайсара е напуснал.
46′ Смяна за състезател влизащ в игра На почивката има извършена смяна в състава на Лудогорец. Йордан Минев е влязъл.
46′ Начало на второто полувреме.
45+1′ Край на първото полувреме. След 45 минути игра Лудогорец води срещу Монтана с 1:0.
45′ Една минута добавено време.
45′ Bнимание Поредни два пропуска за Лудогорец! Георги Костадинов се озова на чиста позиция и стреля към Христо Иванов, който отрази изстрела. Топката обаче отново попадна в играчите на гостите и Костадинов отново получи кълбото, като този път стреля в аут.
37′ Bнимание Грешка в отбраната на гостите, която можеше да доведе до изравнителен гол за Монтана. Кайсара върна към Владислав Стоянов, който бе тръгнал напред и в последния момент с крак предотврати автогол на своя съотборник.
33′ Bнимание Нови два пропуска за Лудогорец! След разбъркване в наказателното поле последва удар на Кишада към Христо Иванов, който отрази, а след това Мантула нанесе нов изстрел, но кълбото не попадна в рамките на вратата.
30′ Гол ГОООООЛ! Лудогорец повежда с 1:0! Кишада получи пас в наказателното поле, след което центрира успоредно на голлинията, а Светослав Дяков от няколко метра забоде топката с глава в мрежата.
28′ Малко по-активни са гостите от Лудогорец в последните минути.
21′ Bнимание Невероятен пропуск на Себастиан Ернандес, който получи кълбото в наказателното поле, измъкна се добре от играч на противника и стреля силно от воле от няколко метра, но над вратата.
20′ Удар Удар на Иван Стоянов, топката попада право в ръцете на Христо Иванов.
17′ Временно спиране на играта, за да бъде оказана медицинска помощ на Венци Иванов.
16′ Удар Далечен изстрел на Иван Стоянов, топката не попада в рамките на вратата.
15′ Центриране Даниел Младенов центрира от свободен удар в наказателното поле, но топката попада право в ръцете на Влади Стоянов.
12′ Удар Златинов отправи изстрел към вратата на Лудогорец, но кълбото премина покрай лявата греда.
11′ Bнимание Два сериозни пропуска за Лудогорец! Мирослав Иванов и Георги Костадинов отправиха изстрелите към вратата на Христо Иванов, който и при двете ситуации реагира отлично и запази вратата си без гол.
9′ Удар Мирослав Иванов стреля от пряк свободен удар, но вратарят Христо Иванов бе на мястото си и улови кълбото.
4′ Центриране Даниел Младенов центрира опасно в накадателното поле, но бранител на Лудогорец изчисти.
3′ Равностойно начало на срещата.
1′ Начало на мача Начало на мача!