Везалов закопа Левски и отне 27-ата титла на „сините“ в последния мач на Йовов (СНИМКИ)

Отборът на Левски загуби по изключително драматичен начин 27-ата титла на България, след като в последния 30-и кръг на „А“ група завърши наравно 1:1 с тима на Славия, докато Лудогорец победи с 3:0 състава на Монтана. Срещата се игра на стадион „Георги Аспарухов“, който бе изпълнен до краен предел с около 15 хиляди зрители.

Това бе последен мач в кариерата за една от емблемите на „сините“ – Христо Йовов, който не успя да се окичи със златните медали.novsport.com

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Двубоят започна с очакван домакински натиск и греда за „сините“ още в 3-та минута. Тогава Мулдер получи на десния фланг и центрира в пеналта, където Йорданов засече с глава, но топката срещна лявата греда на Славия.

По-добрата игра на Левски продължи, а домакините разчитаха на пробиви по крилата и центрирания към атакуващите футболисти и най-често към Базил де Карвальо. В 15-ата минута след атака отляво топката достигна до Мулдер пред наказателното поле, бранителят шутира мощно, но встрани от вратата.

В 18-ата минута пък „белите“ стигнаха до единствената си ситуация пред Пламен Илиев, следк като Лазаров отправи фалцов удар от фаул от далечна дистанция, траекторията на топката заблуди Илиев, а кълбото срещна напречната греда.

След това положение гостите успяха да изтласкат за кратко Левски от половината си, но домакините отново натиснаха и в 28-ата минута Родригес получи в пеналта и намери непокрит Де Карвальо пред малкото наказателно поле, но нападателят стреля право в Петков.

Така дойде 33-ата минута, когато Гаджев центрира в пеналта на Славия, Желев опита да изчисти пред Родригес, но топката попадна в Де Карвальо, който от няколко метра не сбърка, давайки аванс на “сините.

До края на полувремето левскарите продължиха да доминират и в 42-ата минута след бърза контраатака Мулдер намери Йорданов пред наказателното поле, той стреля с левия крак, ала топката срещна напречната греда на Петков.

Втората част стартира с хубава възможност за домакините, след като още в 47-ата минута Мулдер бе намерен пепокрит пред наказателното поле, но ударът му бе много слаб и премина встрани от вратата на Петков. В 54-ата минута Владимир Гаджев опита удар по диагонал към горния ляв ъгъл на Петков, но не намери целта.

Положенията пред двете врати обаче не бяха никак много, а в 70-ата минута „Герена“ избухна в аплодисменти, след като на терена се появи Христо Йовов, за когото това бе последен мач в кариерата му.

Така се стигна до 74-ата минута, когато „белите“ изравниха резултата, след като Силва не успя да изчисти с глава центриране от фаул, топката попадна във Везалов, който посегна нескопосано с крак и прати топката в мрежата си за 1:1.

До края на срещата „сините“ се хвърлиха на финален щурм, но невероятни спасявания на Георги Петков отнеха титлата на левскарите. Йовов на два пъти опита късмета си от фаул, но стражът на „белите“ спаси с вещина.

13 Ботев Вр 30 8 7 15 23 : 51 -28 31 Изпадане
14 Миньор Пк 30 5 5 20 20 : 49 -29 20 Изпадане
15 Монтана 30 4 4 22 27 : 57 -30 16 Изпадане
16 Етър 29 4 4 21 20 : 72 -52 13 Изпадане