Ейре опази 28 годишна традиция срещу Англия

Националният отбор на Ейре отново не допусна загуба от Англия, след като двата тима завършиха при резултат 1:1 в контролна среща. Двубоят се игра на стадион “Уембли” в Лондон.SPORTNI.BG

Англичаните поеха контрола от самото начало, но Шейн Лонг смълча трибуните в 12-ата минута. Нападателят на УБА засече с глава центриране от дясно на десния бек на Евертън Шеймъс Конъл и опъна мрежата зад Джо Харт.

Малко след това обаче домакините изравниха. Това се случи в 23-ата минута, когато точен бе Франк Лампард. Даниел Стърдж свърши страхотна работа по лявото крило, преди да поднесе топката на халфа на Челси в центъра на наказателното поле.

През второто полувреме Англия продължи да бъде отборък, тойто повече владееше топката, но отново головите положения не бяха особено много.

В края на мача Англия създаде две чудесни възможности за гол, но и в двата случай вратарят Том Форд се намеси решително. Първо в 84-ата минута Окслейд-Чембърлейн изскочи очи в очи със стража, но стреля право в тялото му.