Бетис изненада неприятно Малага

Тимът от Севиля победи като гост на „Ла Росаледа” с 2:0

Малага изненадващо загуби у дома от Бетис с 0:2 в андалуското дерби от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион,БЛИЦ

Домакините се опитаха да установят натиск още от самото начало, но така и не успяха да преодолеят сгъстената отбрана на Бетис. В 40-ата минута Бенат даде извеждащ подаване към Рубен Кастро, който изведе гостите напред в резултата – 0:1. В първата минута на добавеното време на първата част пък Дорадо удвои преднината на севилци – 0:3. След почивката играчите на Малага опитаха всичко по-силите си да се върнат в мача или поне да отбележат почетно попадение, но в крайна сметка това не им се удаде,

След загубата си Малага остана на четвърто място във временното класиране с 47 точки, докато Бетис събра 35 пункта и се изкачи на 14-а позиция.

Спортинг (Хихон) – Сарагоса 1:2
0:1 Елдер Пощига (37), 1:1 Себастиен Егурен (49), 1:2 Анхел Лафита (90)
31.03.12
21:00 ч.
Осасуна – Реал (Мадрид) 1:5
0:1 Карим Бензема (7), 0:2 Кристиано Роналдо (37), 0:3 Гонсало Игуаин (40), 1:3 Хуан Модесто – Нино (49), 1:4 Кристиано Роналдо (70), 1:5 Гонсало Игуаин (77)
31.03.12
23:00 ч.
Барселона – Атлетик (Билбао) 2:0
1:0 Андрес Иниеста (40), 2:0 Лионел Меси (58-дузпа)
31.03.12
23:00 ч.
Малага – Бетис 0:2
0:1 Рубен Кастро (40), 0:2 Дорадо (45+1)
Реал Сосиедад – Райо Валекано
Баланс: 25 мача, 10 победи за Реал Сосиедад, 6 равенства, 9 победи за Райо Валекано