Байерн с исторически требъл

айерн Мюнхен спечели купата на Германия след победа на финала над Щутгарт с 3:2. Така баварците записаха един от най-славните сезони в историята си и станаха едва седмият отбор в Европа и първи в Германия, постигнал требъл след спечелените титла, купа и Шампионска лига.sport.bnt.bg

Байерн поведе в резултата в 37-а минута след точно изпълнена дузпа от Томас Мюлер, отсъдена за нарушение срещу Филип Лам. Баварците започнаха силно и второто полувреме и три минути след подновяването на играта Марио Гомес покачи на 2:0 на празна врата след пас на Филип Лам.

В 61-а минута всичко изглеждаше решено, след като Гомес вкара втория си гол в мача след центриране на Бастиан Швайнщайгер и Байерн поведе с 3:0. Щутгарт все пак не се предаде без бой и след два гола на Мартин Харник в 71-а и 80-а минути се върна в мача. До края обаче Байерн удържа преднината си и се поздрави с 16-а купа на Германия в историята си.