Реал (Мадрид) със 100 гола в Примера след разгром над Осасуна

„Белия балет” размаза като гост памплонци с 5:1

Осасуна загуби катастрофално на своя „Рейно де Навара” от лидера Реал (Мадрид) с 1:5 в среща от 31-ия кръг на Примера дивисион. С отбелязаните 5 попадения в Памплона „кралския клуб” вече има 100 отбелязани гола от началото на сезона в Примера,БЛИЦ

Мачът започна с натиск на гостите, които успяха да го материализират още в 7-ата минута, когато Кристиано Роналдо проби по лявото крило и центрира, а Карим Бензема засече топката от въздуха и от малък ъгъл вкара феноменален гол за 0:1. Последваха силни минути за домакините, които обаче не можаха да създадат опасност пред вратата на Касияс. В 37-ата минута Роналдо отбеляза изключително красив гол с удар от около 40 метра и удвои преднината на „кралския клуб” – 0:2. Три минути по-късно Гонсало Игуаин остана сам срещу вратаря на домакините Фернандес и го прехвърли за 0:3, а до края на полувремето нови попадения не паднаха.

Домакините се върнаха в мача почти веднага след почивката, след като в 49-ата минута Роверсио центрира отдясно, а Хуан Модесто – Нино, намали на 1:3. Три минути по-късно последва куриозна ситуация пред вратата на Осасуна, след като Игуаин успя да преодолее вратаря Фернандес и се приготви да реализира на празна врата, но в последния момент Кристиано Роналдо посегна да отиграе топката и спъна аржентинеца, а топката излезе в аут. В 70-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар от Кристиано Роналдо топката рикошира в тялото на бранител и влетя в мрежата на Фернандес за 1:4. Седем минути по-късно Роналдо центрира отляво, а Гонсало Игуаин вкара втория си гол в мача за 1:5, а в този момент Реал (Мадрид) достигна границата от 100 попадения в Примера дивисион от началото на сезона. До края мачът просто се доиграваше и „кралския клуб” спечели изключително важни три точки в битката за титлата.

След успеха си Реал (Мадрид) събра 78 точки и остава начело във временното класиране, докато Осасуна е на шесто място с 43 пункта.

Спортинг (Хихон) – Сарагоса 1:2
0:1 Елдер Пощига (37), 1:1 Себастиен Егурен (49), 1:2 Анхел Лафита (90)
31.03.12
21:00 ч.
Осасуна – Реал (Мадрид) 1:5
0:1 Карим Бензема (7), 0:2 Кристиано Роналдо (37), 0:3 Гонсало Игуаин (40), 1:3 Хуан Модесто – Нино (49), 1:4 Кристиано Роналдо (70), 1:5 Гонсало Игуаин (77)
31.03.12
23:00 ч.
Барселона – Атлетик (Билбао) 2:0
1:0 Андрес Иниеста (40), 2:0 Лионел Меси (58-дузпа)
31.03.12
23:00 ч.
Малага – Бетис 0:2
0:1 Рубен Кастро (40), 0:2 Дорадо (45+1)
Реал Сосиедад – Райо Валекано
Баланс: 25 мача, 10 победи за Реал Сосиедад, 6 равенства, 9 победи за Райо Валекано