Нов прогрес за “лъвовете” в световната ранглиста

Националният отбор на България по футбол се изкачи с 6 места в ранглистата на ФИФА за юни. Домакините на предстоящото Световно първенство Бразилия се сринаха рекордно ниско в ранглистата на ФИФА, като в днешното й издание заемат 22-о място. В същото време Холандия се изкачи с 4 позиции и сега заема 5-ото място.sport.bnt.bg

Българският национален отбор скочи с 6 места нагоре и заема вече 46-о място с 628 точки. Сега в ранглистата са взети предвид победите над Япония и Казахстан в азиатското турне, които имат по-голямо влияние върху позицията на нашата страна от успеха над Малта в квалификациите и равенството като гост на Дания.

Ранглистата, която беше обнародвана днес, не регистрира промени в първите четири отбора, където Испания остава еднолично начело, следвана от Германия, Аржентина и Хърватия. Бразилия, която посреща мачовете от турнира за Купата на Конфедерациите през другата седмица, отпадна от топ 20 след два мача без официален двубой. Сега участието им на турнира на континенталните шампиони е отлична възможност за тях да се върнат при най-добрите нации. От ФИФА обявиха, че макар и да няма срещи през изминалия месец, Холандия подобрява класирането си заради натрупване на бенифициенти от стари периоди. Лалетата изпревариха Португалия, Колумбия и Англия, която пък се смъкна с две места надолу до 9-ото.

Извън първите 10 отбора Белгия подобри класирането си с три позиции и вече е на 12-о място, а Босна и Херцеговина се изкачи с 6 места нагоре и вече е 15-а. И за двете нации това е най-добра позиция изобщо в това класиране.