Националите почнаха с драматична победа в Световната лига

Българският национален отбор по волейбол стартира  с участието си в Група “А” на Световната лига. Тимът на Камило Плачи се наложи над Франция с 3:2 (25:21, 14:25, 21:25, 25:22, 15:11) в изпълнен с обрати мач в Монбелиар.

България спечели първия гейм с 25:21 след 7 точки на Цветан Соколов и 8 грешки на противника. Домакините промениха играта си през втората част и я спечебиха с 25:14. Силно включване направи Жулиен Линеел, който през втория гейм направи 7 точки (3 аса).блиц

“Петлите” продължиха силното си представяне и в третия гейм, който спечелиха с 25:21. Линеел отново беше неразгадаема енигма за българите и той добави нови 6 точки в актива си, 5 от които от атака.

Тимът на Камило Плачи успя да изравни резултата, след като спечели четвъртата част с 25:22. Цветан Соколов направи 7 точки (2 аса) в този гейм, а Тодор Алексиев добави 6 точки. В тайбрека българите поведоха с 6:0, но допуснаха да бъдат настигнати. След това обаче нашите национали отново взеха предимство в мача, поведоха с 14:9 и успешно спечелиха частта с добра атака на Цветан Соколов.

Франция: Арди-Десурсес – 13 точки, Тонюти – 1 т., Нгапет – 13 т., Кеске – 1 т., Льо Ру – 6 т., Сидибе – 13 т., Гребенников – либеро (Моро – 5 т., Линеел – 21 т., Льо Гоф – 3 т., Редвиц)
България: Г. Братоев – 6 точки, Гоцев – 5 т., Скримов – 10 т., Йосифов – 7 т., Алексиев – 20 т., Соколов – 26 т., Божилов – либеро (Самунев, Пенчев)