Лалова с първо място и личен рекорд в Диамантената лига

Ивет Лалова спечели спринта на 100 метра от Диамантената лига по лека атлетика в Осло (Норвегия).sport.bnt.bg

Най-бързата бяла жена на планетата направи изключително силно бягане и пресече финала за 11.04 секунди. Това е личен рекорд за нея през сезона. Победата е и втора за Лалова на 100 метра  в Диамантената лига.

На второ място завърши Мюриел Ауре (Кот д’Ивоар) с резултат 11.05 секунди. Трета в дисциплината финишира Мария Ремен с време 11.07 секунди.

Юсеин Болт направи най-добро постижение за сезона в спринта на 200 метра. Ямаецът финишира с време 19 секунди и 79 стотни.

В бягането на 400 метра при мъжете триумфира Юсеф Ахмед Масрахи от Саудитска Арабия. Чехкинята Зузана Хейнова спечели състезанието на 400 метра с препятствия. На 5000 метра също при жените най-бърза бе Месерет Дефар от Етиопия.