Категорична Бразилия отнесе Япония на старта

Бразилия откри турнира за Купата на конфедерациите с победа срещу Япония. Домакините не срещнаха трудности с азиатския шампион и победиха с 3:0 след голове на Неймар, Паулиньо и Жо.sport.bnt.bg

Кариоките откриха още в 3-ата минута след триходова комбинация завършена от младата звезда на бразилския футбол- Неймар. Марсело потърси Фред, който свали с гърди за новото попълнение на Барселона и той не сгреши след фантастичен удар.
В 40-та минута домакините бяха близко до отбелязване на втори гол, но силният удар на Хълк с левия крак мина на сантиметри край страничната греда.

Второто полувреме започна по идентичен начин. Точно три минути след подновяването на играта Паулиньо беше оставен непокрит в наказателното поле, получи топката и опъна мрежата зад Кавашима за 2:0.
Най-доброто положение за “самураите” бе в 71-та минута, когато след разбъркване в наказателното поле на домакините топката попадна в Маеда, но ударът му бе спасен от Жулио Сезар.

В третата минута на добавеното време резервата Жо фиксира класическия резултат след хубав удар по тревата покрай японския страж.

Главен съдия: Педро Проенса /Португалия/
Стадион: Мане Гаринча
Зрители: 67 523
голмайстори: 1:0 Неймар 3, 2:0 Паулиньо 48, 3:0 Жо 90+3
Жълти картони: Макото Хасебе/Япония/
Бразилия: Жулио Сезар, Дани Алвеш, Тиаго Силва, Давид Луис, Марсело, Оскар, Луис Густаво, Паулиньо, Неймар /Лукас – 74/, Фред /Жо-81/, Хълк /Ернанес -75/
Япония: Еижи Кавашима, Атсуто Учида, Маиа Йошида, Ясуюки Коно, Юто Нагатомо, Макото Хасебе, Ясухито Ендо /Хажиме Хосогай – 78/, Хироши Кийотаке /Руоичи Маеда – 51/, Кейсуке Хонда /Такашуи Инуи – 89/, Шинжи Кагава, Шинжи Оказаки.