Испания се подигра с Таити

Испания разгорми Таити с 10:0 във втория си мач от група “Б” на турнира за Купата на Конфедерациите. “Ла Роха” излезе с изцяло обновен състав, който буквално смаза противника още през първото полувреме, нанизвайки четири гола. По този начин европейците се изкачиха на лидерското място в класирането с актив от шест точки. Таити пък се закотвиха на дъното със срамна голова разлика 1:16.sport.bnt.bg

Наставникът на иберийците Висенте дел Боске направи цели 10 промени в стартовия си състав, залагайки на система 4-3-3. Единственият титуляр, играл при победата над Уругвай, бе капитанът Серхио Рамос. Под рамката на вратата застана стражът на Ливърпул Пепе Рейна. Пред него пък действаха Рамос, Албиол, Монреал и Аспиликуета. В халфовта линия страховити пасове раздаваха Хави Мартинес, Давид Силва и Санти Касорла, а в атакуващ план Фернандо Торес, Хуан Мата и Давид Вийя допълнително вгорчаваха живота на таитияните.

Шампионът на Океания, от своя страна, реши да хитрува с дефанзивна схема на игра 5-4-1, чрез която целеше да отблъсне атаките на опонента си. След последния съдийски сигнал обаче, стана ясно, че предварителните указания на Еди Етаета не са дали нужния резултат.

Първата част започна ударно още в 5-ата минута, когато Фернандо Торес откри резултата. Последваха моменти на затишие, накарали феновете на легендарния стадион “Маракана” да освиркват главните действащи лица на зеления килим. Обидните думи събудиха “фуриите” и новите попадения не закъсняха. В 32-ата минута Давид Силва удвои аванса на европейския и световен шампион, а до края на полувремето Торес и Вийя зашиха още два гола.

Наказателната акция на Испания продължи по-жестоко след почивката. В 49-ата минута Игнасио Монреал пусна хитър пас към Вийя, който наниза пети гол в мрежата на Таити. Малко по-късно Торес оформи хет-трика си с ефектно попадение. В 65-ата минута Вийя също стигна до хет-трик след аматьорска грешка на вратаря Рош, а при следващата атака Мата се разписа за 8:0. Натискът на иберийците доведе до дузпа, пропусната от Торес. Асът на Челси се реабилитира с четвъртото си попадение в 79-ата минута, а секунди преди последния съдийски сигнал Силва оформи крайното 10:0.

Испания – Таити 10:0

1:0 Фернандо Торес (5)

2:0 Давид Силва (31)

3:0 Фернандо Торес (33)

4:0 Давид Вийя (39)

5:0 Давид Вийя (49)

6:0 Фернандо Торес (57)

7:0 Давид Вийя (65)