Фантастична България прегази Аржентина за втори път

България победи Аржентина с 3:1 и хвърли в екстаз повече от 12 000 зрители в “Арена Армеец”. До момента българският състав е с четири победи и има равен актив от 11 точки с лидера и фаворит в групата Бразилия.sport.bnt.bg

“Трикольорите” бяха по-добрият тим през цялата среща, като единствено допуснаха гаучосите да ги изненадат в първия гейм. Нашите момчета не изглеждаха на себе си и загубиха с 25:17.

През втората част момчетата на Камило Плачи започнаха бавно и систематично да трупат точки, като дори водеха с 22:12.  Гостите се опитаха да се върнат в гейма, но стигнаха единствено до  25:19.

Третият гейм вървеше точка за точка и невероятната публика помогна на българите да го затворят с 25:21.

В четвъртия гейм се получи изключителна драма, като гостите пропуснаха пет геймбола. България се поздрави с драматична победа след блокада на Стоян Самунев и крайното 31:29.

БЪЛГАРИЯ – АРЖЕНТИНА 3:1 (17:25, 25:19, 25:21, 31:29)