Сисе с два гола за Нюкасъл при успех над Ливърпул

“Свраките” на две точки от Зона Шампионска лига

Папис Демба Сисе вкара два гола за победата на Нюкасъл с 2:0 над Ливърпул в мач от 31 кръг на Висшата лига. Успехът приближи “свраките” до местата, даващи право на участие в Шампионската лига. “Червените” завършиха мача с човек по-малко заради червения картон на вратаря Хосе РейнаБЛИЦ
Сисе вкара с глава първия си гол в мача в 19-ата минута след центриране на Хатем Бен Арфа. Сенегалецът удвои аванса на Нюкасъл в 59-ата минута, когато преодоля Рейна.
Ливърпул може да има претенции към рефера Мартин Аткинсън, тъй като “червените” не получиха дузпа през първото полувреме за игра с ръка на Дани Симпсън на голлинията. След това Сисе беше в засада при организирането на атаката за втория гол.
Седем минути преди края Ливърпул остана с човек по-малко, след като Хосе Рейна получи червен картон за удар с глава срещу Джеймс Пърч от Нюкасъл. “Червените” бяха направили трите си смени и на вратата застана Хосе Енрике.
Успехът запази шестото място на Нюкасъл, но тимът вече е на две точки зад четвъртия Тотнъм. Ливърпул е на осма позиция, на една след градския съперник Евертън.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 31 КРЪГ
31.03.12
17:00 ч.
Астън Вила – Челси 2:4
0:1 Даниел Стъридж (9), 0:2 Бранислав Иванович (51), 1:2 Джеймс Колинс (77), 2:2 Ерик Лихай (80), 2:3 Бранислав Иванович (83), 2:4 Фернандо Торес (90+2)
31.03.12
17:00 ч.
Евертън – Уест Бромич 2:0
1:0 Гарет Маккоули (18-авт.), 2:0 Виктор Аничебе (68)
31.03.12
17:00 ч.
Фулъм – Норич 2:1
1:0 Клинт Демпси (2), 2:0 Деймиън Дъф (13), 2:1 Адам Уилбраам (77)
31.03.12
17:00 ч.
Манчестър Сити – Съндърланд 3:3
0:1 Себастиан Ларсон (31), 1:1 Марио Балотели (43-дузпа), 1:2 Никлас Бендтнер (45+3), 1:3 Себастиан Ларсон (55), 2:3 Марио Балотели (85), 3:3 Александър Коларов (86)
31.03.12
17:00 ч.
КПР – Арсенал 2:1
1:0 Адел Таарабт (22), 1:1 Тио Уолкът (37), 2:1 Самба Диаките (66)
31.03.12
17:00 ч.
Уигън – Сток Сити 2:0
1:0 Антолин Алкарас (55), 2:0 Виктор Моузес (90+3)
31.03.12
17:00 ч.
Уулвърхемптън – Болтън 2:3
1:0 Майкъл Кийтли (53), 1:1 Мартин Петров (63-дузпа), 1:2 Маркос Алонсо (80), 1:3 Кевин Дейвис (84), 2:3 Матю Джарвис (88)
01.04.12
15:30 ч.
Нюкасъл – Ливърпул 2:0
1:0 Папис Демба Сисе (19), 2:0 Папис Демба Сисе (59)
Блекбърн – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 97 мача, 28 победи за Блекбърн, 25 равенства, 44 победи за Манчестър Юнайтед