Уругвай смаза Таити, среща Бразилия на полуфинал

Уругвай смаза симпатичните таитяни с 8:0 в другия мач от Група “B”. Така “урусите” излизат като втори отбор от тази група и ще срещнат домакина Бразилия в полуфиналната фаза.sport.bnt.bg

За момчетата от островната държава приключението завърши с един отбелязан гол и цели 24 инкасирани.

Двубоят премина под пълната диктовката на южноамериканците. Абел Ернандес се превърна в герой за “урусите” с 4 попадения за успеха във 2-ата, 24-ата, 45-ата и 67-ата минута от дузпа. По един гол добавиха Перес и Лодейро, а Скоти изтърва дори дузпа в 48-та. Две минути по-късно “грешникът” за Уругвай пое към душовете след втори жълт картон.

Таитяните не успяха да се възползват от численото предимство, а в 59-та и техен играч напусна терена и изравни числеността на двата отбора.

Две попадения за победителите отбеляза също Луис Суарес в 82-ата и 90-ата минута.