Паулиньо прати Бразилия на финал

Бразилия ликува! Неймар и компания се добраха до финал в турнира за Купата на Конфедерациите, побеждавайки Уругвай с 2:1. Повратен момент в срещата бе изпуснатата дузпа на Диего Форлан в 17-ата минута при нулево равенство. Фред откри резултата за “Селесао” в 45-ата минута, а Едисон Кавани изравни непосредствено след почивката. Четири минути преди последния съдийски сигнал “златистите” стигнаха до триумфа с ново попадение, дело на Паулиньо. Утре е вторият полуфинален сблъсък между Италия и европейския и световен шампион Испания.sport.bnt.bg

Наставниците на двата отбора – Луис Фелипе Сколари и Оскар Табарес заложиха на най-добрите си състезатели.

Домакините излязоха с познатата вече схема 4-4-1-1. Под рамката на вратата застана Жулио Сезар, а пред него действаха Дани Алвеш, Тиаго Силва, Давид Луис и Марсело. Звездата на “Селесао” Неймар за пореден път бе поставен на лявото крило, а отдясно му партнираше Хълк. В средата опорни халфове бяха Луис Густаво и Паулиньо. На върха на атаката Сколари избра Фред, а плътно зад него – Оскар.

“Урусите”, от своя страна, заложиха на офанзивната схема 4-3-3, донесла им ценна победа срещу Нигерия в груповата фаза. Мослера отново имаше задача да парира вещо ударите на противника. В защитния вал бяха избрани Перейра, Лугано, Гудин и Касерес, а в центъра на полето действаха опитните Аревало, Гонсалес и Родригес. Бомбастичното трио Суарес – Форлан – Кавани пък имаше за цел да вкара колкото се може повече попадения.

Още с началния съдийски сигнал двата отбора доказаха предварителните прогнози за атрактивен и открит футбол. В 11-ата минута Хълк проби през центъра и отправи силен удар, минал над напречната греда. Три минути по-късно, песните на по-голямата част от зрителите на “Арена Минейрао” секнаха. При изпълнение на корнер, централният бранител Давид Луис събори Диего Логано в малкия пеналт и чилийският рефер Енрике Осес отсъди дузпа. Зад топката застана опитният стрелец Диего Форлан, но шутът му бе спасен вещо от Жулио Сезар.

Това, от своя страна, даде нужния импулс в играта на “Селесао”. Минута преди края на първата част резултатът бе открит. Паулиньо изведе Неймар в наказателното поле на Уругвай и новата придобивка на Барселона стреля опасно, Мослера изби, но топката попадна у Фред, който с акробатично отиграване я вкара неспасяемо във вратата.

Едисон Кавани изригна с фамозно попадение в 47-ата минута. Нападателят се възползва от неумело изчистване на бразилската отбрана и с прецизен диагонален изстрел изравни.

Бразилия сложи край на спора в 86-ата минута, когато Паулиньо  прати “Селесао” на финал. Неймар изпълни корнер отляво, Мослера не се намеси добре и за халфа на ПСЖ не остана нищо друго, освен да зарадва всички “златисти” фенове.

До края на двубоя “урусите” опитаха да се върнат в мача, но за изравнително попадение така и не стигна време.