Италия завоюва третото място след дузпи ( снимки)

Италия спечели третото място на турнира за Kупата на Kонфедерациите по футбол, побеждавайки Уругвай с 3:2 след изпълнение на дузпи /2:2 в редовното време и 2:2 след продълженията/. Герой на малкия финал стана големият италиански вратар и капитан на “Скуадра адзура” Джанлуиджи Буфон, който спаси три от дузпите. Буфон имаше отлични прояви през целия мач и особено във второто продължение, когато Италия остана с човек по-малко на терена след червения картон на Рикардо Монтоливо в 110-та минута. В 119-та минута стражът спаси силен удар на Валтер Гаргано и доведе мача до дузпи, в които беше главно действащо лице.sport.bnt.bg

Резултатът бе открит в 24-та минута, когато Алесандро Диаманти изпълни отлично фаул, топката се отби от дясната странична греда, рикушира в гърба на вратаря на уругвайците Фернандо Муслера и се търколи по голлинията, където защитникът Давиде Астори я изпрати в мрежата. Това бе първият мач на Давиде Астори, защитник на Каляри, на турнира за купата на конфедерациите.

В 58-та минута Единсон Кавани изравни резултата след пас на Валтер Гаргано. В 73-та минута Алесандро Диаманти изпълни отлично фаул от около 25 метра, топката прехвърли стената и се озова в мрежата на Муслера – 2:1 за Италия. Малко по-късно голмайсторът на италианското първенство и звезда на Наполи Единсон Кавани изпълни също по отличен начин фаул и изравни – 2:2. В 110-та минута Рикардо Монтоливо получи втори жълт и съответно червен картон и “Скуадра адзура” стана с човек по-малко на терена. Италия изигра в продължение на 72 часа два мача по 120 минути, които бяха решени с дузпи.

Уругвай – Италия – 2:2 в редовното време и продълженията

0:1 – Астори (24 минута)

1:1 – Кавани (58 минута)

1:2 – Диаманти (73 минута)

2:2 – Кавани (78 минута)

При дузпите 2:3

0:0 – Форлан пропуска

0:1 – Акуилани бележи