Бразилия обърна България в Световната лига

Бразилия победи България с 3:1 (24:26, 25:17, 25:20, 25:23) в двубой от група “А” на Световната лига по волейбол. Домакините, които са изявен фаворит в групата бяха изненадани от добрата игра на нашите в първия гейм, но след това се окопитиха и с добра игра на блокадата стигнаха до успеха. Другият плюс за домакините бяха много грешки от страна на волейболистите на Камило Плачи. Нашите направиха повече от 25 грешки, които де факто костваха цял един гейм.блиц

С успеха днес Бразилия излезе пред нас в класирането в групата. “Селесао” събра 16 точки, докато България е с 14 на втора позиция.

Най-резултатен в двубоя бе Леандро Висото, който записа 19 точки, а Рикардо добави 14. За България Тодор Алексиев завърши с 15 точки, а Цветан Соколов с 14.

България направи цели 34 грешки, срещу 22 на Бразилия, което се оказа решаващо в двубоя.

Бразилия – България 3:1 (24:26, 25:17, 25:20, 25:23)

Първи гейм
България поведе на Бразилия с 3:2, а впоследствие направи 4:2, след чудесен единичен блок на Тодор Скримов. Волейболистите ни бяха много стабилни на блок и при посрещане и задържаха аванса си. При първото техническо прекъсване момчетата на Камило Плачи имаха аванс от 1 точка. След добри атаки на Соколов и Алексиев преднината отново бе 2 точки при втората техническа пауза.

Отново Соколов доведе нещата до 3 точки преднина за “лъвовете”, а Скримов направи поредния си блок и нашите вече водеха с 18:14. Бразилия подобри играта си и стига до равенство при 20:20.

Камило Плачи взе прекъсване, а след него Георги Братоев пусна изненадващо за 21:20. Тодор Алексиев с справи с двойна блокада и България стигна до два геймбола при 24:22.

Бразилия изравни при 24:24 след блок на Висото. Едер Карбонера заби атака в мрежата и България спечели с 26:24.

Втори гейм
Бразилия бързо дръпна с 4:0, но нашите постепенно намалиха аванса на домакините. Цветан Соколов бе над всички при тези разигравания и резултата стана 6:7. Постепенно бразилците отново натрупаха преднина, която стана 5 точки при 14:9.

“Салесао” поведе с 16:10 при второто техническо прекъсване, а впоследствие с 19:12. Бърза атака през центъра на Виктор Йосифов намали резултата до 13:19. При 13:20 Мирослав Градинаров замени Тодор Алексиев.Градинаров намали до 14:20.

Бразилия спечели гейма с 25:17, след като не изпусна контрола над нещата и подобри значително блокадата си.

Трети гейм
Бразилия започна по-добре тази част и дръпна с 4:2, а до първото техническо прекъсване резултата бе 8:5 за тях. Две поредни точки на Йосифов върнаха увереността и надеждите на нашите, но при втората пауза резулатът бе 16:12 за “Селесао”.

Соколов и Самунев действаха добре, но бразилците не позволяваха намаляване на разликата. Резулатът постепенно стигна до 19:22 в полза на домакините. Лукарели изведе Бразилия до геймбол – 24:20. Цветан Соколов пристъпа линията за атака от задно поле и Бразилия стигна до 25:20.

Четвърти гейм

Бразилците поведоха с 6:4, а до първото техническо прекъсване резултата бе 8:4 в тяхна полза. Авансът на домакините нарасна до 13:8, но Алексиев, Скримов и Йосифов успяха да скъсят разликата на 1 точка.

България излезе напред при 20:19 и успя да задържи преднината до 23:22. Бразилците обаче показаха повече класа и хладнокръвие в точния момент и стигнаха до 25:23, с което спечелиха и мача.