Италия би България, но надеждите за 1/2 финал остават

България загуби с 1:3 (18:25, 25:18, 22:25, 24:26) от Италия във втория си мач от група “D” на финалния турнир в Световната лига по волейбол. “Трикольорите” завършиха участието си в груповата фаза с победа и загуба и актив от три точки. Българският отбор трябва да изчака мача между “адзурите” и домакина Аржентина, който ще се играе в петък срещу събота през нощта българско време. Едва след тази среща ще стане ясно дали “лъвовете” ще се класират за следващата фаза на турнира.sport.bnt.bg

България не започна добре мача и загуби първия гейм с 18:25. Италианците тормозеха българската защита със силен сервис. Българите не успяха да направят същото, като и блокадата не проработи.

Във втората част играта на “трикольорите” на начален удар значително се подобри, посрещането на противника не работеше и българската блокада показа своята мощ. Резултатът в мача беше изравнен след 25:18.

В третия гейм добрата игра на България продължи, но при 20:15 италианците успяха да заличат преднината на “лъвовете” и да поведат в резултата след 22:25.

В четвъртата част силите на полето отново бяха изравнени и играта вървеше точка за точка, като в края на гейма българската защита се пропука, а съперникът се възползва от това и спечели с 26:24 и крайното 3:1.

Цветан Соколов беше най-резултатен в двубоя с 27 точки. Тодор Скримов добави още 11 точки. Натурализираният италианец Иван Зайцев реализира 19 точки за “адзурите”.

Опитният Емануеле Бирарели отбеляза 17 точки. България ще се класира за полуфиналите в Лигата, ако Италия победи Аржентина, независимо от резултата. Ако домакините спечелят с 3:0 или 3:1, ще се гледа геймова или точковата разлика.

В група “Е” Канада изненадващо постигна обрат от 0:2 до 3:2 срещу олимпийския шампион Русия. Тази нощ канадците играят с основния фаворит за спечелване на турнира Бразилия.

България – Италия 1:3 (18:25, 25:18, 22:25, 24:26)

България: Георги Братоев 3 точки, Цветан Соколов 27, Тодор Скримов 11, Тодор Алексиев 6, Светослав Гоцев 7, Виктор Йосифов 8, Теодор Салпаров-либеро (Добромир Димитров, Данаил Милушев)

Италия: Драган Травица 2 точки, Иван Зайцев 19, Кристиан Савани 12, Симоне Пароди 8, Емануеле Бирарели 17, Томас Берета 7, Андреа Джови-либеро (Филипо Ланца, Матео Пиано)

Зала: “Естадио Ислас Малвинас”: 2500 зрители