Червени картони, груби влизания и равенство белязаха първата битка между Жрински и Ботев

Ботев /Пловдив/ завърши 1:1 със Жрински Мостар /Мостар – Босна и Херцеговина/ в първия мач от втория квалификационен кръг на турнира Лига Европа и ще има предимството от гол на чужд терен след една седмица на реванша на стадион “Лазур” в Бургас.sport.bnt.bg

Още в шестата минута пловдивчани можеха да открият резултата – Тодор Неделев с отличен пас изведе Мариян Огнянов сам срещу вратаря на домакините Ратко Дуйкович, но ударът на Огнянов мина край десния страничен стълб. А в 21-та минута Жрински Мостар откри резултата: Иван Црънов центрира от левия фланг и Дени Симуенович от точката на дузпата изпрати с глава топката в мрежата на полския вратар на пловдивчани Адам Стаховяк – 1:0. В 29-та минута Абел Анисе бе изведен сам срещу Дуйкович, но ударът на Анисе мина над напречната греда, а самият Анисе получи контузия след стълкновението с вратаря. Малко по-късно Анисе бе заменен с Валери Домовчийски, който в рамките на само 12 минути получи два жълти картона и съответно червен картон от ирландския съдия Патрик Сътън и напусна терена във втората минута на продължението след края на първото полувреме. А точно в 45-та минута Перо Стойкич бе получил червен картон след два жълти картона, но численото превъзходство на българския отбор продължи точно 2 минути. . . В 48-та минута Мариян Огнянов с отличен пас по тревата изведе зад защитата Ромарио Кортзорг и току що-влезлият холандски нападател от пет-шест метра изпрати неспасяемо топката в мрежата на Ратко Дуйкович – 1:1.

През второто полувреме българският отбор определено доминираше и допусна само една опасност пред вратата си – в 66-та минута резервата Миличевич отправи фалцов удар в горния ляв ъгъл, но полският вратар Адам Стаховяк с отличен плонж изби топката в ъглов удар. Заключителните минути на мача в Мостар бяха изцяло под диктовката на Ботев /Пловдив/, а в 90-та минута холандецът Ромарио Кортзорг, чийто баща е бразилец, можеше да стане герой на мача и да реши до голяма степен въпроса за крайния победител: Ромарио се пребори за една топка до самата аутлиния и стреля силно с левия си крак, но топката срещна гредата на домакините. Така последният съдийски сигнал на ирландеца Патрик Сътън прозвуча при резултат 1:1.

Жрински Мостар /Босна и Херцеговина/ – Ботев /Пловдив – България/ – 1:1

Стадион: Жрински