Столичното Локо се добра до точка в Гоце Делчев

ирин (Гоце Делчев) завърши 2:2 срещу гостуващия Локомотив (София) в мач от първия кръг на “А” група.

Домакините пропиляха два гола аванс и в края трябваше да се задоволят с равенство. Георги Петров откри резултата при първата възможност в 10-ата минута на мача, след като засече отблизо центриране от корнер на капитана Петър Лазаров. Осем минути по-късно Пирин удвои. Веселин Марчев шутира от 20 метра, Божидар Митрев не се намеси убедително и изпусна топката в краката на Марио Близнаков, който направи добавка за 2:0.

Още в следващата атака Близнаков пропусна отлична възможност да направи резултата класически след нова неубедителна изява на Митрев. В края на полувремето Маркиньос от столичани получи директен червен картон за удар без топка срещу Петър Лазаров. Бразилецът беше изгонен от главния съдия Георги Кабаков след консултация с помощника си Атанас Бозев. Малко след почивката и домакините останаха с 10 души на терена. Любомир Витанов получи втори жълт и червен картон заигра с ръка.

Пет минути по-късно Локомотив намали. Том центрира в наказателното поле на Пирин и Крум Бибишков с глава прати топката в мрежата на Абди Абдиков. След още десет минути столичани изравниха. Бибишков изведе Бранимир Костадинов в чиста позиция и влезлият малко по-рано като резерва нападател направи 2:2. До края и двата отбора имаха своите възможности. Румен Трифонов пропусна сам срещу Абдиков, а след това Митрев спаси силен удар на резервата Мартин Газиев.

Пирин (Гоце Делчев) – Локомотив (София) – 2:2 (2:0)
голмайстори: 1:0 Георги Петров 10, 2:0 Марио Близнаков 18,
2:1 Крум Бибишков 62, 2:2 Бранимир Костадинов 72