Берое изпусна Апоел за 2:2 в Израел

Берое се представи повече от достойно в реванша от втория квалификационен кръг на Лига Европа срещу Апоел (Тел Авив) и завърши 2:2.

Супершампионът на България на два пъти изравняваше в мача, като заралии дори може да съжаляват за изпуснатата победа. Зелените отпадат след 1:4 в първата среща играна в Стара Загора.

Домакините откриха резултата в 22-та минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Здравко Илиев в наказателното поле, като дузпата бе спорна – след ниско центриране в наказателното поле на българския отбор имаше сблъсък между Здравко Илиев и Шехтер.

Главният съдия Карлос Ксистера прецени, че има нарушение на Илиев и отсъди дузпа. От бялата точка Омар Дамари хладнокръвно насочи топката ниско до лявата греда, а Иван Караджов не отгатна посоката – 1:0 за Апоел.

В самия край на полувремето беройци стигнаха до равенство: Карлос Ксистера отсъди пряк свободен удар вляво от наказателното поле на домакините. Пламен Крумов си заложи топката и привидно си даде вид, че ще центрира. Вратарят Амос също очакваше високо подаване, но вместо това Пламен Крумов с точен удар по тревата изпрати топката неспасяемо в близкия долен ъгъл – 1:1.

В 56-та минута след изпълнение на ъглов удар Венцислав Христов бе изпуснат от пазача си, централният нападател и голмайстор на Берое стреля от около седем-осем метра, но топката срещна напречната греда.

В 61-та минута бразилецът Лукас Саша, който през миналия сезон бе играч на българския ЦСКА, проби по десния фланг и с много точно центриране намери непокрит Омар Дамари, който стреля в обратния ъгъл, топката срещна гредата и отскочи в мрежата на Иван Караджов – 2:1 за Апоел.

В 71-та минута португалецът Давид Каядо с отличен удар от границата на наказателното поле изпрати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Амос – 2:2.

Състави

Апоел /Тел Авив/: Амос, Дгани, Колин, Илич, Х. Шимон,Гоердана, Герзичич, Саша /Абутбул – 81/, Загури /Вермут – 76/,Шехтер, Дамари /Сафури – 68/

Берое: Караджов, Крумов, Стойчев, Иванов, Пенев, Джоман,Елиаш, Илиев /Райнов – 69/, Андонов, Каядо /Горанов – 79/, Христов /Атанасов – 87/

АПОЕЛ (ТА) – БЕРОЕ 2:2

1:0 Дамари (22-дузпа)

1:1 Крумов (45)

2:1 Дамари (61)

2:2 Каядо (71)