Добруджа победи Шумен при представянето на тима

Добруджа победи с 4:1 третодивизионния Шумен в контролна среща, играна на ст. „Дружба”. Преди началото на мача официално бяха представени футболистите, които през новия шампионат ще защитават жълто-зеления екип.
Въпреки териториалното и игрово преимущество, през първата част добруджанци трудно достигаха до голови ситуации пред вратата на гостите. В 35-та минута гол на Васил Тачев бе отменен заради засада. В 44-та изненадващо, при една от редките контраатаки 37-годишният Билял Шабан майсторски се освободи от бранителите на Добруджа и с прецизен шут откри резултата – 0:1. Все пак в последната минута на първата част, след изпълнение на корнер, Иван Цачев с глава възстанови равенството.
През втората част футболистите на Добруджа бяха далеч по-активни и създадоха куп положения пред вратата на гостите, при които вкараха и три гола. В 50-та Кристиян Петков се разписа за 2:1 след самостоятелен пробив. Отново завърналият се в Добрич Петков бе точен в 65-та минута, след като получи пас от Детелин Димитров. Крайният резултат оформи Спас Георгиев в 85-та минута.
В срещата взеха участие всички картотекирани футболисти, с изключение на Михаил Кисьов и невъзстановения капитан на тима Симеон Симеонов.
Добруджа: Конов, Маджиров, Гаджалов, Христозов, Д. Димитров, Колев, Ив. Димитров, Лазаров, Малинов, Тачев, Цачев (Радомиров, Илиев, Василев, Иванов, Петков, Чаворски, Андонов, Георгиев, Радев, Ивелинов)