Домакинска доминация в Шампионската лига

Три равенства с резултат 1:1, както и две минимални домакински победи бяха регистрирани в днешните пет мача от третия квалификационен кръг за място в Шампионската лига.sport.bnt.bg

Шотландският Селтик, който миналата година твореше подвизи срещу Барселона, сега се измъчи за крайното 1:0 срещу шведския Елфсборг. Единственото попадение вкара Крис Комънс в 76-ата минута след подаване на Емануел Исагире.

АПОЕЛ (Кипър) не успя да спечели на собствен терен срещу Марибор, след като головата машина на гостите Маркош Тавареш изравни в 64-ата минута. Есмаел Гонсалвеш откри в 21-ата минута за АПОЕЛ.

С десет души норвежкият Молде, воден от легендата Оле Гунар Солкскяр, също приключи 1:1 с поляците от Легия (Варшава). 16 минути преди края дефанзивният халф на домакините Фредрик Гулбрандсен получи втори жълт картон и напусна терена. Чукву Даниел Чима откри резултата в 29-ата минута за Молде, а грузинецът Владимир Двашвили изравни в 69-ата.

В Залцбург Фенербахче измъкна равенство с гол в последната 5-а минута на добавеното време от дузпа на Кристиан Барони срещу местния Ред Бул. Наказателният удар беше свирнат от съдията Дуарте Перейра Гомеш (Португалия) заради фаул срещу сънародника му Раул Мейрелеш. Алан Дъглас Карвальо откри резултата за Ред Бул в 68-ата минута.

Четири отбора пък във вторник направиха сериозна крачка към 4-ия кръг след убедителни победи в първите мачове. Чешкият Виктория Пилзен размаза с 4:0 като гост в Талин естонците от Номе Калю, а Стяуа (Букурещ) не срещна проблеми срещу грузинците от Динамо Тбилиси и спечели с 2:0.

Сензацията от Казахстан Шахтьор (Караганда) размаза албанския Скендербеу и също има огромни шансове да продължи. Най-вероятно напред отива и Металист Харков (Украйна) след 2:0 над ПАОК (Солун) край Бяло море, а срещата се игра без публика заради санкция на гърците.