Любимец повали и Локомотив София

Любимец победи Локомотив /София/ с 2:1 в мач от третия кръг на “А”-футболна група.

Всичко най-интересно се случи през втората част. В 48-та минута капитанът на Локомотив /София/ Александър Бранеков извърши много грубо нарушение срещу Тодор Колев, за което главният съдия Николай Йорданов показа директен червен картон.

А една минута след червения картон домакините вече водеха в резултата – след центриране в наказателното поле на столичани топката попадна в Майкъл Тевия, който от удобна позиция я изпрати в мрежата на Валентин Галев – 1:0 за Любимец.sport.bnt.bg

Макар и с човек по-малко, столичани бързо изравниха и заслугата е на бразилския полузащитник Маркиньос, който с отлично изпълнение на пряк свободен удар от около 25 метра не остави никакъв шанс за вратаря на домакините Деян Вълков – 1:1.

В 78-та минута старши треньорът на Локомотив /София/ Емил Велев бе отстранен от резервната скамейка за бурна реакция срещу съдийско решение.

В 83-та минута след центриране на Антон Огнянов топката попадна в Мирослав Будинов и той от малкото наказателно поле я изпрати в мрежата на Валентин Галев – 2:1 за Любимец, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал.

Любимец – Локомотив /София/ – 2:1
Стадион: Градски