Резервите на Лудогорец с лека победа над Славия

Лудогорец разпиля с 3:0 Славия в мач от третия кръг на българската футболна “А” група, въпреки че игра с голяма част от своите резерви.sport.bnt.bg

Трите точки изравниха шампионите с лидерите в класирането Ботев (Пловдив) и Литекс, но тези два тима имат по мач по-малко.

Лудогорец взе аванс рано в мача, въпреки че нямаше териториално превъзходство.

За шампионите още в десетата минута се разписа Себастиан Ернандес, който стреля силно със странична ножица и преодоля Георги Петков за 0:1. Лудогорец овладя играта през второто полувреме и абсолютно заслужено стигна до още два гола, донесли трите точки за шампионите. Михаил Александров вкара в 56-та минута, а крайното 3:0 беше оформено само шест преди края, когато Жуниор Кишада преодоля съперник на ъгъла на наказателното поле и изпрати топката в мрежата на Георги Петков със силен удар.

Славия – Лудогорец 0:3 (0:1)

голмайстори: 0:1 Себастиан Ернандес 10, 0:2 Михаил Александров 56, 0:3 Жуниор Кишада 84

стадион: “Славия”, София

главен съдия: Никола Попов

жълти картони: Галин Иванов, Борислав Балджийски, Живко Желев (Славия); Себастиан Ернандес, Козмин Моци (Лудогорец).

състав на Славия: Георги Петков, Живко Желев, Филип Филипов, Радослав Димитров, Виктор Генев (13-Стефан Велков), Тодор Янчев (73-Фернандо да Силва), Борислав Балджийски, Христо Янев, Чавдар Янков (57-Радослав Василев), Галин Иванов и Диего Невес.

състав на Лудогорец: Иван Чворович, Теро Мантула, Шоко, Козмин Моци, Витиня, Фабио Ешпиньо, Себастиан Ернандес (70-Георги Костадинов), Мичел Бургзорг, Мирослав Иванов, Михаил Александров (60-Даниел Абало) и Жуниор Кишада.