ЦСКА отново не успя да спечели

ЦСКА и Черно море завършиха 0:0 пред около 10 000 зрители на стадион “Българска армия” и така и двата отбора още нямат победа в новото първенство. ЦСКА е с три равни мача, а Черно море – с една загуба и два равни мача, като моряците още нямат и отбелязан гол. В 17-та минута левият защитник на варненци Михаил Венков, който през миналия сезон бе играч на ЦСКА, бе изнесен на терена след тежък въздушен сблъсък. Венков се завърна на терена, но до края на мача игра с превръзка на главата.sport.bnt.bg

В 29-та минута бразилецът Марсиньо от пряк свободен удар стреля от около 28 метра по диагонала, но уцели левия страничен стълб, след което защитник на Черно море изчисти в корнер. Най-спорният момент бе в последната минута на първото полувреме: Неманя Милисавлевич центрира от левия фланг и след последвалото разбъркване Емил Гъргоров изпрати топката с глава в мрежата на Георги Китанов. Главният съдия Георги Йорданов обаче не призна гола, а прецени, че Бруно Морейра е съборил с ръка централния защитник на варненци Александър Александров.

В 77-та минута капитанът на ЦСКА Валентин Илиев, който направи повторен дебют с червената фланелка, получи контузия и бе сменен от Апостол Попов. В последните десетина минути на мача и двата отбора имаха шанс за гол, но в 85-та минута Томаш Черни майсторски спаси удар на влезлия като резерва Симеон Райков. А една минута по-късно пък вратарят на варненци Георги Китанов спаси удар на Бруно Морейра.

Главен съдия: Георги Йорданов