Доминиканската република спря устрема на българските момичета

След повече от 2 часа игра женският национален отбор по волейбол претърпя драматична загуба с 2:3 гейма от Доминиканска република в Пуерто Рико.

Поражението прекъсна серията от четири поредни победи в турнира за Гран При. sport.bnt.bg

Българските волейболистки загубиха първия гейм с 22:25, но бързо намериха ритъма си и взеха втората част с 25:18. Последва нов гейм за Доминикана с 25:23, а драмата настъпи в четвъртата част, в която българките демонстрираха характер и измъкнаха гейма с 30:28. В тайбрека доминиканките поведоха с пет точки разлика за 8:3 и успяха да вземат мача след 16:14.

Добриана Рабаджиева бе най-резултатна за България с 26 точки, а Емилия Николова добави 25.

Утре българките тръгват за следващия етап от турнира в Токио, където ще срещнат отборите на Япония, Чехия и САЩ.