Байерн съсече Челси за Суперкупата на Европа(Галерия)

Байерн Мюнхен спечели драматично Суперкупата на Европа срещу носителя на трофея от Лига Европа – Челси,снимки:БТА

Германците се нуждаеха от изравняване на резултата в добавеното време на второто продължение, а след това успяха да стигнат до победа с 5:4 при изпълнението на дузпи.sport.bnt.bg

Това беше и първа Суперкупата на Европа за баварците. Челси успя първи да отбележи гол , след като Фернандо Торес получи топката от центриране на Андре Шюрле и преодоля Мануел Нойер за 1:0.

Резултатът остана непроменен до края на първото полувреме на стадион “Еден Арена” в Прага. Байерн Мюнхен започна също толкова активно втората част и успя да стигне бързо до изравнителното попадение, което беше дело на Франк Рибери в 47-та минута.

Френският национал, който часове по-рано беше обявен за най-добър играч през сезон 2012/2013 от Европейската футболна асоциация (УЕФА), нахлу с топката в наказателното поле на Челси и вкара без особени проблеми за 1:1.

Англичаните останаха с човек по-малко само пет минути преди края на редовното време. Именно тогава втори жълт картон получи бразилският полузащитник Рамирес.

Това обаче не се случи и лондонският тим продължи да играе с високо самочувствие, което беше изразено с гол на Еден Азар в третата минута на първото продължение.

Белгиецът получи пас по лявото крило и преодоля двама защитници на Байерн, а след това покачи резултата на 2:1 с безпощаден удар в далечния ъгъл.

Вкрая на единствената добавена минута на продълженията, поредица от центрирания оставиха Хавиер Мартинес сам срещу Чех и испанският халф се разписа за 2:2.

Двата отбора стартираха отлично при дузпите, като за Байерн последователно се разписаха Давид Алаба, Тони Кроос, Филип Лам и Рибери, докато за Челси точни бяха Давид Луис, Оскар, Франк Лампард и Ашли Коул. Джердан Шакири даде аванс на баварците в петата дузпа, а в последната за Челси зад топката застана Ромело Лукаку. Ударът на младия белгиец обаче беше спасен от Нойер.

Байерн Мюнхен (Германия) – Челси (Англия) – 5:4

при дузпите, 2:2 след продължения, 1:1 в редовното време, 0:1 на полувремето