Естония измъкна точка от младежите в последната секунда

Младежкият национален отбор на България допусна гол в 94-ата минута на срещата с Естония. Двата тима завършиха 1:1 в мач от група 2 на европейските квалификации. Срещата се игра в Ловеч, а попадението за България бе дело на Радослав Кирилов. Баранов пък донесе точката на Естония в последните секунди.блиц

България все още е на първо място в групата със 7 точки, но зад нас са Русия и Дания, които имат по 6 и мач по-малко. На 10 септември момчетата на Михаил Мадански им предстои изключително тежко гостуване на Русия.

Срещата започна равностойно, като гостите бързо показаха, че са корав отбор и няма да се дадат лесно. Естония създаде първата опасност в срещата, а Живко Петков отвърна с удар над вратата. Двата тима си размениха по още една опасна атака преди да падне единственото попадение в срещата. В 20-ата минута Радослав Кирилов бе изведен сам срещу вратаря Мееритс и успя да чукне топката между краката му, като по този начин откри резултата – 1:0.

През втората част темпото на игра спадна. Последните 15 минути бяха напрегнати за българския състав. Гостите от Естония се втурнаха в атаки и създадоха няколко опасни положения, които за щастие завършиха без гол. Нашите отвърнаха с две добри контраатаки, но в първия случай се засуетиха и защитник изби топката, а при втория Славчев стреля слабо.

Грузинският рефер Торнике Гванцеладзе даде 4 минути продължение, а Симеон Славчев извърши глупав фаул в опасна близост до вратата на Евтимов. След центрирането топката излезе в корнер, а дори вратарят на гостите се озова в нашето наказателно поле. При изпълнението му защитата не бе подредена добре, Димитър Евтимов не се намеси решително и топката попадна в Баранов, който от 2 метра бе безпощаден – 1:1.

България – Естония 1:1
1:0 Радослав Кирилов (20), 1:1 Баранов (90+4)

Срещата по минути:
5- Опасно центриране пред вртата на България, но нямаше играч на Естония, който да засече топката
6- Живко Петков нахлу в наказателното поле на гостите, но стреля високо над вратата
10- Гостите организират опасна атака, но първи  Мунин, а после и Евтимов се намесиха добре
16- Българите изпълниха заучено корнер, но ударът на Кирилов бе слаб
20 –topka.jpgГОЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! Радослав Кирилов бе изведен сам срещу вратаря и мушна топката между краката му за 1:0!
30- Опасност пред вратат на България, но ударът на Аниер мина на сантиметри над напречната греда
34- Жълт картон за Антонов от тима на гостите

51- Удар на Славчев, но топката минава встрани от вратата
53- Жълт картон за Гамаков
59- Жълт картон за вратаря на гостите Мееритс
67- Кирилов стреля добре, но стражът на гостите улавя топката
69- Едисон Йорданов бе на позиция за стрелба, но ударът му не уцели вратата
82- Опасна атака на гостите, но Ретел не успя да засече с глава центриране на Пик
84-smqna.jpg Двойна смяна в състава на Естония – Мют и леписто влизат на местата на Ретел и Пик
87- Трима български играчи се засуетяват пред вратата на Естония и бранител на гостите чисти топката
90+4- ГОЛ ЗА ЕСТОНИЯ! Отбраната на България не се намеси добре при центриране от корнер, а Баранов от 2 метра не сгреши – 1:1!
90+5- Край на мача!
България:
1.Димитър Евтимов, 2.Илия Мунин, 3.Георги Терзиев (79- Ангел Грънчов), 20.Асен Георгиев, 4.Иван Горанов, 15.Ивайло Чочев (65 – Божидар Васев), 6.Симеон Славчев, 13.Милен Гамаков, 17.Едисон Йорданов, 10.Радослав Кирилов, 11.Живко Петков (75 – Тодор Чаворски)
Резерви: Конов, Ангел Грънчов, Александър Колев, Божидар Васев, Мартин Райнов, Антон Карачанаков, Тодор Чаворски
Треньор: Михаил Мадански

Естония:
1.Марко Мееритс, 5.Александър Кулиниц, 3.Максим Подхолюзин, 2.Карол Метс, 16.Никита Баранов, 7.Максим Липин (73 – Елхи), 6.Андреас Радусел, 11.Артур Пик, 15.Ханес Аниер, 13.Илия Антонов, 9.Артур Ретел
Резерви: Нинепу, Ингерман, Мют, Леписту, Устал, Индермите, Елхи
Треньор: Мартин Рейм

Градски стадион Ловеч
Съдия: Торнике Гванцеладзе (Грузия)
Жълти картони:
Илия Антонов, Мееритс (Естония); Гамаков (България)

Андора  – Русия  0:3
 0:1 Магомед Митришев (10), 0:2 Александър Коротаев (18), 0:3 Владимир Обухов (90)